EMEKLİLİK KIDEM TAZMİNATI HESAPLAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK KIDEM TAZMİNATI HESAPLAMA

EMEKLİLİK KIDEM TAZMİNATI HESAPLAMA

Emeklilik kıdem tazminatı ile ilgili olarak bir çok kişi emeklilik kıdem tazminatı hesaplama işlemleri nasıl yapılır bu gibi işlemleri merak edebilir. Bizlerde bu yazımızda sizlere emeklilik kıdem tazminatı hesaplama nasıl yapılır bunları anlatacağız. Emekliliğinde rahat etmek isteyen her insan için kıdem tazminatı önemlidir. Emeklilik hesaplamalarında en önemli noktalardan birisi ise sigortalı olarak işe başlama tarihidir. Emeklilik kıdem tazminatı hesaplama işlemi için de bu geçerli. Şimdi emeklilik kıdem tazminatı hesaplama işlemleri için neler önemli bunlara bakalım.

Ayrıca emeklilik kıdem tazminatı hesaplama ile ilgili olarak yeni bir durum söz konusu olmuştur. Bu duruma göre ise şuan işe yaramayan genelgelerin ileride daha da önem taşıyacağı söz konusu. Bu yüzden bizlerde o genelgelerin saklanması konusunda sizleri şimdiden uyarıyoruz. Ayrıca ise 08.09.1999 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan SGK 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Yasası’yla 1475 sayılı İş Kanunu’nun 14. maddesine 5. numaralı bent ilave edilerek işçilere emekli olmadan iki emeklilik şartını yerine getirenler istedikleri takdirde işlerinden ayrılıp Kıdem Tazminatı alma hakkı verilmişti. İşte bundan dolayı ister kadın olsun ister erkek farketmeksizin en az 15 yıl sigortalı olmaları ve en az 3600 günü tamamlayanlar istedikleri an SGK’ya başvurup kıdem tazminatı yazısını isteyebilirler.

Emeklilik kıdem tazminatı hesaplama işlemlerini internetten maalesef yapamıyoruz. Peki biz bu hesaplamayı nasıl yapacağız. Emeklilik kıdem tazminatı hesaplama işlemini emeklilik işlemleri yapan gerekli kurumlar tarafından yapılıyor.Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.