EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME

EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME

Uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olarak rahat bir yaşam sürmek isteyen her insan ne kadar emekli maaşı alacağını yani emekli maaşı öğrenme işlemlerini merak eder ve önemser. Çünkü emeklilik için birçok işlemi yapmış olan bu insanlar emeklerinin az da olsa karşılıklarının ne olduğunu merak eder. Bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bu emekli maaşlarının ne kadar olduğunu ve bunların nasıl öğrenileceğini anlattık. Emeklilik ile ilgili birçok işlemi artık internet ortamından halledebiliyoruz bunlardan birisi ise emeklilik maaşı öğrenme işlemidir. Kısa bir süre öncesine kadar SGK ile veya emeklilik ile ilgili çoğu işleminizi yine Soysal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlarımıza sunduğu online hizmet sistemi olan E-SGM üzerinden şifresiz olarak gerekli bilgilerin girilmesi ile işlemler tamamlanabilir durumdaydı. Fakat kısa bir süre önce sistemin problemleri sebebi ile süresiz olarak kapatılmaya karar verildi.

Fakat işlemleriniz eskiden olduğu gibi halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi sayesinde sadece E-Devlet şifresi ile aklınıza gelebilecek pek çok hizmette olduğu gibi emekli maaşı öğrenme işleminde de size hizmet vermeye devam etmektedir. Yazımızın devamında emeklilik maaşı öğrenme işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden nasıl yapacağınızın detaylı bilgileriniz siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

E-Devlet Şifresi İle Emekli Maaşı Öğrenmek İçin Neler Yapmalıyız?

Şifreli bir biçimde emeklilik maaşı öğrenmek istiyorsanız öncelikle PTT şubelerinden herhangi birine giderek başvuruda bulununuz. Yaptığınız başvuru sonucunda 2 TL olan işlem ücretini ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonundaki linklerden size uygun olana tıklayınız. Linkinizi seçtikten sonra karşınıza gelecek olan sayfada kimlik doğrulamanızı yapmanız gerekecektir.

4a emeklilik aylık bilgisi Doğrulamayı yaptıktan sonra kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra sisteme giriş yap butonuna basınız ve emeklilik maaşı öğrenme işleminizi tamamlayınız. Bu adımlar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumunun üçü içinde geçerli olup yazımızın sonunda her biri için ayrı ayrı bağlantı adreslerini paylaştık.

SSK Emekli Maaşı Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.