EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA

EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA

Emeklilik maaşı sorgulama işleminizi internet üzerinden basit bir şekilde yapabilirsiniz. Emekli maaşı sorgulama işlemi tek bir site üzerinden yapılmaktadır. Bu site E-Devlet resmi sitesidir. E-Devlet sitesi üzerinden işlem yapabilmek için şifrenizin olması gerekmektedir.

Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet üzerinden işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifresi sahibi olabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra E-Devlet şifrenizi 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel kapalı bir zarf içerisinde alabilirsiniz.

Daha önceden bu ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebildiğimiz iki resmi site bulunmaktaydı. Ancak bunlardan şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık işlemlerimizi sadece E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde yapabilmekteyiz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama için  gerekli bağlantı adreslerini yazımızın sonunda size vermiş bulunmaktayız. Bu bağlantı adresleri sizi ilgili sayfaya yönlendirecek. Size uygun bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada karşınıza çıkacak olan ve daire içerisine alınmış “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

dasd

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak platform aşağıdaki gibidir.

dsada

Oklarla gösterilmiş alanlara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Daha sonra daire içine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

SSK Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.