EMEKLİLİK PARASI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK PARASI SORGULAMA

EMEKLİLİK PARASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere emeklilik parası sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Emeklilik maaşı sorgulama işleminizi tek bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında bu yol hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Daha önceden bu ve bunun gibi birçok işlemi şifresiz gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile işlemlerimizi yalnızca E-Devlet üzerinden şifreli olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için sizden bir E-Devlet şifresi istenecektir.

Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın herhangi bir merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınızla giderek sadece size ait olan E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bu işlemin karşılığı için sizden 2 TL istenecektir. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıda yazacağımız adımları takip ederek emeklilik maaşı sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

  • Emeklilik maaşı sorgulama işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adreslerinden size uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.
  • Açılan sayfa aşağıda olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve daire içerisine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.

dasd

  • Daha sonra açılacak sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve oklarla gösterilmiş olan kutucuklara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırasıyla yazmalısınız.

dsada

  • Bilgilerinizi yazdıktan sonra yine aynı sayfada bulunan ve daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak emeklilik maaşı sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde bitirebilirsiniz.

4A Emeklilik Parası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Parası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Parası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.