EMEKLİLİK PRİM GÜN SAYISI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK PRİM GÜN SAYISI

EMEKLİLİK PRİM GÜN SAYISI

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan her birey bazı şartları yerine getirerek emekli olabilmektedirler. Emeklilik için gereken bu şartlardan en önemlisi de emeklilik prim gün sayısını tamamlamış olmaktır. Emeklilik gün sayısını sorgulama işlemi yaparak kolayca öğrenebilirsiniz. Emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi internet üzerinden çok basit bir şekilde yapılabilmektedir. Şifreli ve şifresiz olarak iki şekilde emeklilik gün sayısı sorgulama işleminizi yapabilirdik. Ama artık tek bir yerden emeklilik ile işlemlerinizi gerçekleştirmek zorundayız. Çünkü kısa bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden verilen online hizmet sistemi olan E-SGM belirli bir süre belirtilmeden kapatılmıştır. Süresiz olarak kapatılan E-SGM sisteminin bakıma ihtiyacı olduğu için gibi açıklamalar yapılmıştır.

İşlemlerinizi halen internet üzerinden hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik için önem arz eden emeklilik prim gün sayısı ile ilgili işlemlerde E-Devlet sistemi sayesinde dakikalar içerisinde birkaç adımda yapılır. E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu yazımızda her iki şekilde de emeklilik gün sayısı sorgulama işleminin nasıl yapıldığını sizlere aktaracağız.

Şifreli Olarak Emeklilik Prim Gün Sayısı Sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifresine gerek duyulmaktadır. E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Daha sonra yazımızın sonunda verdiğimiz linklerden kurumunuza uygun olanı seçiniz. SSK için 4A, BAĞ-KUR için 4B, Emekli Sandığı için de 4C seçeneklerini seçmelisiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada önce Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

emeklilik prim sorgulama1Ardından T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak da Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.emeklilik prim sorgulama

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olan vatandaşlarımız her biri içinde aynı adımları uygularak emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemini tamamlamış olacaktır.

4A Emeklilik Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. hüseyin sar dedi ki:

    emekli birim sorgulamasını

    1. Hurcan Karatas dedi ki:

      http://sgksigorta.com/sgk-prim-sorgulama/ bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.