EMEKLİLİK PRİM SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK PRİM SORGULAMA

EMEKLİLİK PRİM SORGULAMA

Emeklilik prim sorgulama işlemi ile bağlı olduğunuz kurumun emeklilik koşullarında yer alan prim ödeme gün sayısında ne kadarının ödendiğini, gecikmeli primlerinizin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Emeklilik primi sorgulama işlemini yapabilmek için iki farklı yöntem bulunmaktaydı. Kısa bir süre önceye kadar kullanılan yöntemlerden biri olan emeklilik ile ilgili pek çok işleminizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden bir kaç adım ile işlemlerinizi E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebilir durumdaydık. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık işlemlerinizi şifresiz gerçekleştirmeniz imkansızdır. Bazı sorgulamaların tam olarak gerçekleştirilememesi ve sistemin bakımının gerekli olduğu gibi sebeplerden dolayı süresiz kapatılan E-SGM sistemi üzerinden işlem yapılamaz.

Ama hala hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi bünyesindeki pek çok sorgulama işlemlerinden biri olan emeklilik prim sorgulama işlemini E-Devlet şifresi ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Online olarak hizmet vererek kişilerin istediği zaman işlem yapmasını sağlayan E-Devlet sistemi üzerinden işleminizi gerçekleştirmek için E-Devlet şifrenizin olması yeterlidir. Sorgulama işleminizi kısa süre içerisinde vakit kaybetmeden gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri alarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Prim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik prim sorgulama işlemi tek bir şifre ile güvenli bir şekilde E-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvurmanız gerekir. Başvurunuzun sonucunda 2 TL işlem ücreti karşılığında size olan şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifresi ile emeklilik primi sorgulama işleminiz için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. İlk gelen sayfada kimlik doğrulama sayfasına gitmek için “”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.emeklilik prim sorgulama1 Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.emeklilik prim sorgulama

Verilen adımları uygulayarak emeklilik primi sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bağlantılı olarak gerçekleştirilen emeklilik primi sorgulama işlemi SSK ile gösterilen örnekteki resimlerde olduğu gibi Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kurumları içinde aynı şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir. Yazımızın devamında SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kurumları için ayrı ayrı bağlantı adreslerini vereceğiz.

E-Devlet Şifresi İle 4A Emeklilik Prim Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle 4B Emeklilik Prim Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

E-Devlet Şifresi İle 4C Emeklilik Prim Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.