EMEKLİLİK SİCİL NO | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK SİCİL NO

EMEKLİLİK SİCİL NO

Emeklilik sicil no 8 hanelidir. Emeklilik sicil numarası ilk iki rakam doğum tarihinizdir. Emeklilik sicil numarası öğrenme işleminizi de her üç kurum için ayrı ayrı internet ortamından yapabilirsiniz. Kısa bir süre önce bu işlemi gerçekleştirmek için iki farklı yöntem bulunmaktaydı. Birinci yöntem şifresiz olarak Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile birkaç adımda gerçekleştirilmekteydi. Şifresiz olarak gerçekleştirirken bu işlemde sadece kimlik bilgileri gerekmekteydi. E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık işlemleriniz E-SGM sistemi ile değil ikinci yöntem olan E-Devlet sistemi ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa başka işlemler için de gerekecek olan şifrenizi almalısınız. E-Devlet şifresini PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekir. Başvuru yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Yazımızın devamında emeklilik sicil numarası öğrenme işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Sicil No Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet şifresi ile emeklilik sicil numarası öğrenme işlemini yapabilmeniz için yazının sonunda sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı adreslerinden kendi kurumunuzu seçiniz.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine tıklayınız.

emeklilik sicil no

  • Ardından gereken bilgileri giriniz.
  • Yani T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Emeklilik sicil numarası öğrenme işleminizi örnekte olduğu gibi SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları için aynı şekilde tamamlanır.

SSK Emeklilik Sicil No Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Sicil No Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Kurumunun Emeklilik Sicil No Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.