EMEKLİLİK SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK SORGULAMA

EMEKLİLİK SORGULAMA

Kişiler yaşlandıkları zaman kendilerini ve ailelerini garanti altına almak için emeklilik başvurularında bulunurlar. Bağlı oldukları kurumun emeklilik şartlarını yerine getirdikleri takdirde emekli maaşı alırlar. Bu sayede kişi yaşlandığı zaman ailesine ve kendisine bakmak için çalışmak zorunda kalmaz. Emeklilik şartları arasında kişinin ödemesi gereken primler ve hizmetler yer almaktadır. Kişi bu şartların doldurma zamanlarına göre internet üzerinden emeklilik sorgulama işlemlerini yapabilirler. Emeklilik sorgulama işlemi ile çalışan bir kişi ne zaman emekli olacağı konusunda yaklaşık bir değer olarak hesaplama yapabilir.

SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK emeklilik sorgulama işleminiz için aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Hizmete başlama tarihinizi giriniz. Hizmete başlama tarihiniz ilk sigortalı olarak işe başladığınız tarih olarak belirlenir. 18 yaş ve altı hizmetleriniz ve staj dönemi hizmetleriniz hizmete başlama tarihiniz değildir. SSK prim ödeme gün sayınızı giriniz. Girmiş olduğunuz bilgiler dikkate alınarak emeklilik sorgulama işlemi yapılacaktır. Bunun için girdiğiniz bilgilerden eminseniz “Gönder” butonuna tıklayınız. SSK emeklilik sorgulama işleminizin sonucunu yaklaşık bir değer olarak almış bulunmaktasınız.

SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen Tıklayınız!

BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR emeklilik sorgulama işleminiz için aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada emeklilik türünüzü seçiniz. Cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Özel durum bilgileriniz varsa onları giriniz. Sadece yurtdışı borçlanması ile emekli olmak istiyorsanız ilgili butona tıklayınız. Girmiş olduğunuz bilgiler dikkate alınarak emeklilik sorgulama işlemi yapılacaktır. Bunun için girdiğiniz bilgilerden eminseniz “TAMAM” butonuna tıklayınız. BAĞ-KUR emeklilik sorgulama işleminizin sonucunu yaklaşık bir değer olarak almış bulunmaktasınız.

BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen Tıklayınız!

Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı emeklilik sorgulama işleminiz için gireceğiniz bilgilerde farklı kurumlarda aynı tarihlere denk gelen hizmetlerinizi girmeyiniz. Bu hizmetlerinizden bir tanesi dikkate alınmayacaktır. Hizmetlerinizden 18 yaş ve altı hizmetlerinizi girmeyiniz. Hesaplama işlemi yapılırken bu dikkate alınmayacaktır.

Emekli Sandığı emeklilik sorgulama işleminiz için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada cinsiyetinizi seçiniz. Doğum tarihinizi giriniz. 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(4C)” butonunu kullanarak belirtiniz. 4B’ye (Devredilen BAĞ-KUR) tabi hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(4B)” butonunu kullanarak belirtiniz. 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi borçlanılan hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(BORC)” butonunu kullanarak belirtiniz. Diğer hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(DIGER)” butonunu kullanarak belirtiniz. 4A (Devredilen SSK) hizmetlerinizi 23.05.2002 öncesi ve sonrası olarak giriniz. Girmiş olduğunuz bilgiler dikkate alınarak Emekli Sandığı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen Tıklayınız!Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.