EMEKLİLİK TARİHİ HESAPLAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK TARİHİ HESAPLAMA

EMEKLİLİK TARİHİ HESAPLAMA

Emeklilik tarihi hesaplama işlemi ile emekli olacağınız tarihi hesaplayabilirsiniz. Emeklilik tarihi hesaplama işlemi emeklilik koşullarınıza göre belirlenir. Emeklilik koşullarınızı doldurma zamanınıza göre emeklilik tarihi hesaplama işlemi yapılır. Bu işlem internet üzerinden yapılabilmektedir fakat girmiş olduğunuz bilgiler önemli olacaktır. Çünkü emeklilik tarihi hesaplama işleminiz de gireceğiniz bilgiler takdirinde hesaplama olacaktır. Kesin bir bilgi almak için doğru bilgiler girmeye dikkat etmelisiniz.

SSK’nın Emeklilik Tarihi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK’nın emeklilik tarihi hesaplama işlemi için aşağıda sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada cinsiyetinizi seçiniz. Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak giriniz. Hizmete başlama tarihinizi giriniz. Hizmete başlama tarihinizi bilmiyorsanız öncelikle öğrenme işleminizi gerçekleştiriniz. Unutmayınız 18 yaş altı hizmetleriniz ve staj dönemleriniz hizmete başlama tarihinize dahil değildir. Maluliyetiniz var mı sorusunu cevaplayın. Erken yaşlanma durumunuz var mı sorusunu cevaplayın. SSK prim ödeme gün sayınızı giriniz. Girmiş olduğunuz bilgileri doğruluğunu kontrol ettikten sonra “GÖNDER” butonuna tıklayınız. SSK’nın emeklilik tarihi hesaplama işlemini gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Şu tarihte emekli olabilirsiniz ya da emeklisiniz şeklinde bildirim önünüze gelecektir.

SSK’nın Emeklilik Tarihi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Tarihi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR emeklilik tarihi hesaplama işleminiz için aşağıda sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada emeklilik türünüzü seçiniz. Cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Özel durum bilgileriniz varsa onları giriniz. Sadece yurtdışı borçlanması ile emekli olmak istiyorsanız ilgili butona tıklayınız. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra “TAMAM” butonuna tıklayınız. BAĞ-KUR emeklilik tarihi hesaplama işlemini gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Şu tarihte emekli olabilirsiniz ya da emeklisiniz şeklinde bildirim önünüze gelecektir.

BAĞ-KUR Emeklilik Tarihi Hesaplaması İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Kurumunun Emeklilik Tarihi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı kurumunun emeklilik tarihi hesaplama işleminiz için yazının sonunda sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada cinsiyetinizi seçiniz ve doğum tarihinizi giriniz. 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(4C)” butonunu kullanarak belirtiniz. 4B’ye (Devredilen BAĞ-KUR) tabi hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(4B)” butonunu kullanarak belirtiniz. 4C’ye (Devredilen Emekli Sandığı) tabi borçlanılan hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihlerini giriniz.  Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(BORC)” butonunu kullanarak belirtiniz. Diğer hizmetlerinizin başlama ve bitiş tarihlerini giriniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle(DIGER)” butonunu kullanarak belirtiniz. 4A (Devredilen SSK) hizmetlerinizi 23.05.2002 öncesi ve sonrası olarak giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilere göre Emekli Sandığı kurumunun emeklilik tarihi hesaplama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

Emekli Sandığı Kurumunun Emeklilik Tarihi Hesaplaması İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.