EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA

EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA

Ne zaman emekli olacağınızı merak ediyorsanız bu yazımızda size yardımcı olacaktır. Yazımızda sizlere bağlı olduğunuz kurumlardan emeklilik yaşı hesaplama işlemini anlatacağız.

SSK Emeklilik Yaşı Hesaplama

Eğer SSK’ ya bağlı olarak prim yatırıyor ve SSK’dan ne zaman emekli olacağınızı merak ediyorsanız emeklilik yaşı hesaplama için ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada ilk olarak cinsiyetinizi giriniz cinsiyet bu noktada çok önemlidir. Çünkü bay ve bayanların emekli olma yaşları farklıdır. Daha sonraki adımda ise doğum tarihinizi sizden istenilen sıraya göre doğru bir şekilde giriniz. Ardından hizmete başlama tarihinizi giriniz. Ancak çıraklık ve stajyerlik dönemleri bu süreye dahil değildir. Son olarak ise prim ödeme gün sayınızı giriniz. En son gönder butonuna basarak emeklilik yaşı hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

SSK Emeklilik Yaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Hesaplama

Emekli Sandığı’na bağlı olarak prim yatırmış ve Emekli Sandığı’ndan emekli olacaksınız emeklilik yaşı hesaplamak için ilk olarak yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada cinsiyetinizi seçiniz bundan sonraki adımda doğum sıranızı istenilen sıraya göre yazınız. Bundan sonra hizmete giriş ve bitiş tarihini yazınız. Eğer hizmetten ayrılıp tekrar başlamış iseniz ekle butonuna basarak hizmete başlama ve bitiş tarihlerinizi yazınız. Daha sonra BAĞ-KUR’a bağlı hizmetiniz varsa onuda yazınız. Emekli Sandığına bağlı olarak borçlarınızın başlama ve bitiş tarihini yazınız. Başka kurumlara bağlı hizmetlerinizde varsa onları da girmelisiniz. Eğer 4A’ ya bağlı hizmetiniz varsa 23.05.2002′ ye kadar ve 23.05.2002′ den sonra olmak üzere iki farklı şekilde giriniz. Bu işlemlerden sonra artık sizde Emekli Sandığı emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Yaşı Hesaplama

Eğer BAĞ-KUR’ a bağlı prim yatırmış ve BAĞ-KUR’dan emekli olacaksınız emeklilik yaşı hesaplamak için yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada cinsiyetiniz, doğum tarihinizi ve hizmete başlama tarihiniz giriniz. Daha sonra eğer malullük durumunuz varsa onuda giriniz. Maluliyet derecenizi, erken yaşlanma ve bakıma muhtaç malul çocuğunuz varsa ilgili kısıma giriniz. Yurtdışından emekli olacaksanız yandaki kutucuğa gerekli bilgileri giriniz. Girilen bilgileri doğruladıktan sonra gönder butonuna basarak emeklilik yaşı hesaplama yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Yaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.