EMEKLİLİK ZAMANI HESAPLAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

EMEKLİLİK ZAMANI HESAPLAMA

EMEKLİLİK ZAMANI HESAPLAMA

İster memur ister işçi olsun herkesin aklında ne zaman emekli olurum gibi kaygılar her zaman vardır. Emeklilik artık insanlar için daha da çok önem taşıyan bir konu haline bürünmüştür. Sonuç olarak her insan yaşlılık için bir birikim yapmak ister ve bunun kaygısının olması çok normal tabiki. Memur iseniz yaş, sigortalı işçi iseniz hem yaş hem primin miktarı hem de prim yatırdığınız süre, BAĞ-KUR primi yatıran bir işveren de olsanız aynı şekilde bunların hepsi etken ve de bilinmesi gereken kriterler. Bizlerde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza emeklilik zamanı hesaplama işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

İnternet yoluyla bir çok işlemimizi halledebiliyoruz. Emeklilik zamanı hesaplama işlemi de bunlara dahil bir durum. Emeklilik ile ilgili bunun gibi birçok konuda sitemizde mevcut onları da okumanızı tavsiye ederiz. Şimdi emeklilik zamanı hesaplama işlemi nasıl yapılır bir bakalım.

SSK Emeklilik Zamanı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • Öncelikle sizlere sayfamızın altında verdiğimiz emeklilik zamanı hesaplama bağlantı linkine tıklayarak sayfaya ulaşıyoruz. Daha sonra ise cinsiyetimizi seçiyoruz. Doğum tarihimizi ve hizmete başlama tarihimizi seçiyoruz.
 • Maluliyet ve erken yaşlanma varsa evet yoksa hayır işaretliyoruz. Hemen altında ise sizinle ilgili mevcut bilgiler isteniyor. İlk olarak SSK prim gün sayımız kaç ise onu yazıyoruz.
 • Daha sonra diğer sandıklara ait gün sayımızı yazıyoruz. Askerlik veya sanatçı gibi bir durum ise bununla ilgili gün sayımızı yazıyoruz.
 • Fiili gün sayımızı ve yurtdışı gün sayımızı yazıyoruz. Son olarak ise 3600 gün sayımızın dolma tarihini seçiyoruz. Bilgilerimizi kontrol ettikten sonra ise “gönder” tıklıyoruz ve emeklilik zamanı hesaplamamızı yapıyoruz.

SSK Emeklilik Zamanı Hesaplama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Zamanı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • BAĞ-KUR emeklilik zamanı hesaplama işlemi için ilk olarak aşağıda verilen bağlantı adresine tıklıyoruz. Sayfaya ulaştıktan sonra ise ilk olarak emeklilik zamanı olan yerde tam veya kısmi olan kısımı seçiyoruz. Daha sonra cinsiyetimizi seçiyoruz ve doğum tarihimizi giriyoruz.
 • Özel durum bilgilerinde ise maluliyet varsa evet yoksa hayır seçiyoruz. Eğer maluliyet var ise derecesi ne ise BAĞ-KUR emeklilik zamanı hesaplama işlemi yapmak için bunu da seçiyoruz. BAĞ-KUR emekli zamanı hesaplama işlemine devam ediyoruz ve şimdi de erken yaşlanma var ise kutucuğu işaretliyoruz.
 • Daha sonra ise bakıma muhtaç çocuğunuzun olup olmadığına dair oradaki kutucuğu işaretliyoruz.
 • Son olarak ise eğer sadece yurtdışı borçlanması ile ilgili emeklilik olmak istiyorsak kutucuğu işaretliyoruz. Son işlem olarak ise emeklilik zamanı hesaplama işlemini yapmak için “TAMAM” tıklıyoruz.

BAĞ-KUR Emeklilik Zamanı hesaplama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Zamanı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

 • Emeklilik zamanı hesaplama için olarak yazımızın hemen altındaki bağlantı linkine tıklıyoruz. Daha sonra ise ilk olarak doğum tarihimizi girip cinsiyetimizi seçiyoruz.
 • Daha sonra ise sigortalı olarak işe başlama tarihimizi ve işten ayrılış tarihimizi seçiyoruz. Hemen yandaki kutucuktan ise “EKLE4C” yazan yere tıklıyoruz.
 • Daha sonra ise aşağıdaki yerde karşımıza çıkan yerden seçtiğimiz bilgilerin ışında “SORGULA” butonuna tıklıyoruz ve emeklilik zamanı hesaplamamızı yapıyoruz.

Emekli Sandığı Emeklilik Zamanı Hesaplama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.