GSS GELİR TESTİ SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

GSS GELİR TESTİ SORGULAMA

GSS GELİR TESTİ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere GSS gelir testi sorgulama hakkında bilgiler vereceğiz.

GSS gelir testi sorgulama, gelir testi kapsamında, sigortalı olmayan vatandaşlarımız da genel sağlık hizmetlerinden faydalanması hedeflenmektedir. Bu kapsamda oluşturulan GSS hizmetlerinden faydalanılabilmesi için gelir testi yapılması gerekmektedir. GSS gelir testi sorgulama sonucunuza göre gelirleriniz eğer asgari ücretin 1/3 ünün altında ise hiç prim ödemeden GSS hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ya da geliriniz oranınca GSS primleri ödeyerek yine GSS hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Gelir testi yaptırarak GSS primlerinizin ne kadar olacağını hesaplatabilirsiniz. GSS gelir testi sorgulama bunun içindir.

GSS Gelir Testi Nasıl Yaptırılır?

Bulunduğunuz yerdeki kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak gelir testi yaptırabilirsiniz.

Şifresiz GSS Gelir Testi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Gelir testi sonuçlarınızı yani Genel Sağlık Sigortası GSS tescil bilgilerini ve durumunuzu internet ortamından öğrenebiliyorsunuz.

Gelir testi yaptıranlar, GSS gelir testi sorgulama sonuçlarını, TC kimlik numarası ve kimlik bilgilerini girerek adresinden genel sağlık sigortası tescil bilgilerine ulaşabilecek. Böylece, vatandaşlar prim ödeme yükümlüsü olup olmadıklarını anında öğrenebilecekler.

GSS Gelir Testi Sorgulama Sonucunu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet GSS Gelir Testi Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapılacak olan bu işlem için E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonundaki linke tıklayınız ve karşınıza gelen işlemleri sırasıyla uygulayınız.

E-Devlet GSS Gelir Testi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.