GSS MÜSTEHAKLIK SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

GSS MÜSTEHAKLIK SORGULAMA

GSS MÜSTEHAKLIK SORGULAMA

Bu yazımızda GSS müstehaklık sorgulaması hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle müstehaklık, kişinin eşini veya çocuğunu kendi üzerine almasına denmektedir. SGK bu işlemleri internet üzerinden yapmaya izin vermektedir. GSS müstehaklık sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

GSS müstahak belgesi ise, SSK’ya bağlı olduğunuzu ispatlamak için gereken bir belgedir. Bu belgeyi Genel Sağlık Sigortası müstehaklık sorgulama sayesinde elde edebilirsiniz. Kısa bir süre önceye kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası ile ilgili pek çok işlemi kendi resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak yapılması için hizmet vermekteydi. Fakat E-SGM sisteminin süresiz olarak kapatılması ile birlikte işlemleri şifresiz olarak gerçekleştiremeyiz. GSS müstehaklık sorgulama işlemi gibi pek çok kamu alanındaki işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlem yapmak için zorunlu olan E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvurarak başvurunuz sonucunda 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Yazımızın devamında Genel Sağlık Sigortası müstehaklık sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri alabilirsiniz.

E-Devlet GSS Müstehaklık Sorgulama Nasıl Yapılır?

GSS müstahaklık belgesi almak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. İlk olarak sitemizde linki bulunan müstahaklık sorgulama bölümüne tıklayabilirsiniz, diğer bir yöntem ise E-Devlet sistemi. Eğer E-Devlet şifreniz bulunuyor ise yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada kimliğimi şimdi doğrula yazan butonuna tıklayınız. spas

Sonrasında gelen sayfada T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak girilen bilgileri kontrol edip sisteme giriş yap butonuna tıklayınız. emeklilik prim sorgulama

Sisteme giriş yaptıktan sonra hizmetler bölümüne girmelisiniz. Bu bölümde SGK hizmet kısımı bulunmaktadır. SGK hizmetler kısmından müstahaklık bölümüne girerek belgenize ulaşabilirsiniz.

E-Devlet GSS Müstehaklık Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.