GSS PROVİZYON SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

GSS PROVİZYON SORGULAMA

GSS PROVİZYON SORGULAMA

Genel Sağlık Sigortası içinde vatandaşlarımızın sigortaları sayesinde sağlık hizmetlerinden yararlanabilme olanağına sahip olduğunu göstermekte olan sağlık provizyonu işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. GSS provizyon sorgulama işlemi internet üzerinden hiçbir kuruma gitmeden yapılabilmektedir. Ayrıca ek bilgi olarak sağlık provizyonu yaptırmak için kimlik fotokopisinin yanınızda bulunması gerekmektedir. GSS provizyon sorgulama işlemi hakkında bilginizin olması sizin için gereklidir. Provizyonunuzun ne zaman aktifleşeceğini yetkililerden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası provizyon sorgulama işlemini SPAS, yani Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi sayesinde sağlık sigortası ile haklarından yararlanıp yararlanamadığını bakmak durumunda olduğunuz kişilerin provizyon işlemini birkaç adımda bu uygulamayla yapabilir. Yani sigorta kurumlarıyla anlaşmalı herkes dahil olduğu türü belirtmeden GSS provizyon sorgulama işlemini SPAS programı ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

Genel Sağlık Sigortası provizyon sorgulama işlemini gerçekleştirmemizi sağlayan SPAS uygulaması; emeklilik durumuna sahip olan kişilerin, işe başlayan kişilerin, yeni doğan bebeklerin gerekli bilgilerini ve kurumlarının ödeme, kayıt gibi durumlarını kontrol ederek sağlık güvencesinden yararlanmalarını otomatik olarak onaylar. GSS provizyon sorgulama işleminden önce birçok işlemi gerçekleştiren SPAS vatandaşların emekli aylıklarının durdurulması, işten kendi isteğiyle ayrılan, çıkarılan vatandaşların ya da vefatı sonucunda kişilerin kayıtları kontrol edilir ve sağlık güvencesi hakkı elinden alınır. Kısa bir süre önceye kadar sorgulama işlemlerinizi E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirilmekteydi. Fakat E-SGM sisteminin süresiz olarak kapatılması ile birlikte işlemlerimizi işlemlerimizi halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Genel Sağlık Sigortası provizyon sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Sistemi ile GSS Provizyon Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde ve E-Devlet şifresi ile birlikte GSS provizyon sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işleminizi internet üzerinden gerçekleşmesi için yapmanız gereken ilk olarak yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantıya tıklayınız. Genel Sağlık Sigortası provizyon sorgulama işlemi için açılan sayfa da kimlik doğrulama sayfasına erişebilmek için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. gss provizyon

Ardından açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenir Eğerki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvurarak 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Sonrasında bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra yapmanız gereken son işlem olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

emeklilik prim sorgulama

GSS provizyon işleminizi bu adımları uygulayarak tamamlayabilir ve aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

GSS Provizyon Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ !Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.