GSS TESCİL SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

GSS TESCİL SORGULAMA

GSS TESCİL SORGULAMA

GSS tescil sorgulama işlemi sayesinde ödemek zorunda olduğunuz primlerinizin olup olmadığı veya varsa borcunuz  onları öğrenebilirsiniz ve zamanında ödeme işlemi yapabilirsiniz. Yoksa gecikme zammı gibi yaptırımlar ile karşılaşabilirsiniz. Eskiden internet ortamında iki farkı yöntem ile yapabilirdiniz. Dilerseniz E-Devlet sistemi üzerinden bünyesinde bulundurduğu sorgulama işlemlerinde olduğu gibi E-Devlet şifresi ile işleminizi yapabilirsiniz. Fakat kısa bir süre önceye kadar SGK’nın resmi sitesi üzerinden Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminizi yapma imkanınız ortadan kalmıştır. Şifresiz olarak hiç bir işlem gerçekleştirilememektedir. Bu sebeple işlemleriniz büyük bir sistem olan E-Devlet sistemi ile yapılabilir. Yazımızın devamında tescil kaydı sorgulama işleminizi bu yöntem ile nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgileri vereceğiz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden bu gibi bir çok işlemi yapabilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bir kereliğine ödeyeceğiniz ücret 2 lira tutarında olacaktır. E-Devlet şifreniz varsa GSS tescil sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmek için aşağıda verilen sırayı takip ediniz.

  • E-Devlet sistemi üzerinden Genel Sağlık Sigortası tescil sorgulama işleminiz için yazının bitiminde sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

GENEL SAĞLIK SİGORTASI TESCİL KAYDI

 

  • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Girmiş olduğunuz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

emeklilik prim sorgulama

E-Devlet Sistemi Üzerinden GSS Tescil Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.