İSTEĞE BAĞLI SİGORTA SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

İSTEĞE BAĞLI SİGORTA SORGULAMA

İSTEĞE BAĞLI SİGORTA SORGULAMA

Resmi sorgulama işlemleri için E-Devlet sistemine geçilmesi ile birlikte sorgulama işlemleri çok daha kolay bir hal aldı. İnternet üzerinden E-Devlet kapısı sistemine girerek, bu tür sorgulama işlemlerini hızlı ve basit bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahibiz. Ayrıca bu sorgulamalar sanal ortam üzerinden gerçekleştiği için herhangi bir devlet kurumuna gitmeden işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Biz de bu yazıda sizlere bu sorgulamalardan olan isteğe bağlı sigorta sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi E-Devlet kapısı üzerinden yapacağımız için ilk olarak bir E-Devlet şifresi temin etmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrelerinin dağıtım işlemini PTT kurumları yapmaktadır. En yakın PTT kurumuna gidip sadece 2 TL karşılığında kimlik bilgileriniz ile başvuru yaparak E-Devlet şifrenizi kolayca elde edebilirsiniz. Şifre temin işleminin ardından sizlere yazının bitiminde vereceğimiz linke tıklayarak sorgulama işlemine başlayabilirsiniz.

İlk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız. Hemen ardından TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresinin isteneceği sorgulama sayfasına ulaşacaksınız. İstenilen bilgileri belirtilen boşluklara sırasıyla girik, “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sorgulama işleminizi E-Devlet kapısı üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde isteğe bağlı sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Nurettin dedi ki:

    Sgk yatıyormu

    1. Hürcan Karataş dedi ki:

      E-Devletten kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.