NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de ne zaman emekli olurum sorusudur. Ne zaman emekli olurum sorusu her kuruma göre ayrı ayrı yapılmaktadır. Bu yazımızda SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için ayrı ayrı ne zaman emekli olurum uygulamalarını anlatacağız.

SSK Ne Zaman Emekli Olurum ?

SSK yani 4A sigortalıları için ne zaman emekli olurum uygulaması için öncelikle yazının devamında sizlere vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra cinsiyetinizi, maluliyet durumunuzu ve erken yaşlanma durumunuzu giriniz. Ardından doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak giriniz. Daha sonra hizmete başlama tarihinizi de gün, ay ve yıl olarak giriniz. Bu bilgileri girdikten sonra mevcut bilgileri girmeniz gerekecektir. SSK prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara ait gün sayısı gibi mevcut bilgilerinizi girdikten sonra Gönder butonunu kullanarak işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

SSK Ne Zaman Emekli Olurum Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Ne Zaman Emekli Olurum ?

BAĞ-KUR ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtı için ilk olarak aşağıda verdiğimiz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra aşağıda sıralı bir şekilde verilen adımları takip edebilirsiniz.

  1. İlk olarak açılan sayfada emeklilik türü yazan kısmı size uygun biçimde giriniz.
  2. Ardından cinsiyetinizi seçiniz ve doğduğunuz tarihi giriniz. Doğduğunuz tarihi gün, ay, yıl biçiminde girmeniz gerekecektir. Sistem direk olarak kesme işareti koyacaktır.
  3. Sonra maluliyetiniz varsa onun derecesini giriniz.
  4. Erken yaşlanmanız ve bakıma muhtaç çocuğunuzun olup olmadığını belirtiniz.
  5. Son işlem olarak yurtdışı borçlanmasından emekli olacaksanız bu linke tıklayınız ve Tamam butonuna basınız.
  6. Bu işlemleri yaptıktan sonra BAĞ-KUR ne zaman emekli olurum uygulamasına ulaşabilirsiniz.

BAĞ-KUR Ne Zaman Emekli Olurum Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum ?

Emekli Sandığı ne zaman emekli olurum uygulamasına giriş yapmak için ilk olarak yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz. 4C’ ye ait hizmetlerinizin başlangıç ve bitiş tarihini giriniz. İşinizden ayrılıp tekrar başlamış iseniz Ekle butonunu kullanarak belirtiniz. Daha sonra 4A ve 4B hizmetleriniz varsa bu hizmetlerinizin de başlangıç ve bitiş tarihlerini giriniz. Bu şekilde hizmet tarihlerinizi girdikten sonra Emekli Sandığı ne zaman emekli olurum uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.