SGK AYLIK BİLDİRGE | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK AYLIK BİLDİRGE

SGK AYLIK BİLDİRGE

SGK aylık bildirge işverenlerin çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta primlerine internet aracılığıyla vermeleri ve bunun yanı sıra ise tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portal olarak tanımlanabilir. Zaten yeni uygulamayla beraber işverenler de işçiler de artık bu tür işlemlerini internet üzerinden hızlı ve pratik şekilde yapabilirler. Bizde bu yazımızda sizlere SGK aylık bildirge sistemine nasıl ulaşacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini en özgün ve net bir biçimde anlatacağız.

Bu sistemin ise gelme şartı işyerlerinde üç ve üzerinde sigortalı çalıştıran özel ve resmi işyeri işverenleri, 29.04.2005 tarihinden itibaren bildirge yoluyla bilgilerini göndermek zorundadır. İşte bu yüzden SGK aylık bildirge sistemi önemli bir sistemdir. Sigortalı sayısı üç ve üzerine çıkarsa çıktığı aydan itibaren SGK aylık bildirge verme zorunluluğu olacağından, öncelikle işyerinin işlem gördüğü sigorta il/sigorta müdürlüğüne başvurarak kullanıcı kodu ve şifresi alması gerekmektedir. Daha sonra ise bu başvuru formları doldurulup işveren, işveren vekili veya yetkili kıldıkları kişilerce birlikte imzalandıktan sonra işyerinin işlem gördüğü sigorta il/sigorta müdürlüğüne verilecektir. Şimdi ise SGK aylık bildirge nasıl öğrenilir bunu anlatalım.

SGK Aylık Bildirge Öğrenme

  • Sizlere SGK aylık bildirge sayfasına ulaşma linkini aşağıda verdik.
  • Öncelikle yapmamız gereken sayfaya girdikten sonra başvurup aldığımız kullanıcı adını yazıyoruz.
  • Daha sonra sistem şifresini ve işyeri şifresini yazıyoruz.
  • Bunlardan sonra ise bilgilerimizin doğruluğundan emin olduktan  sonra alt taraftaki kutucuğu da güvenlik anahtarını yazıyoruz.
  • Daha sonra ise “GİRİŞ” butonuna tıklıyoruz ve SGK aylık bildirgemizi öğreniyoruz.

SGK Aylık Bildirge Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.