SGK DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK DÖKÜMÜ

SGK DÖKÜMÜ

SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kısaltmadır. Risklerden dolayı insanlarımızın kazançlarının azalarak insanlarımızın kimseye muhtaç olmamasını sağlar. SGK 16 Mayıs 2006 tarihinde yürürlülüğe girmiştir. İçerisinde Emekli Sandığı’nı, BAĞ-KUR’u ve SSK’yı barındırır. Bunların devredilmesi ile oluşmuştur. Amacı çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar sözleriyle her vatandaşın bu hakka sahip olduğunu açıklamıştır. Bu sigorta size emekli olmanızı sağlar. Emekli olduktan sonra belli bir ücret bağlanmasına yardımcı olur. Siz vefat ettikten sonra size bağlı kişinin geçinmesine yardımcı olur. Bu nedenle sigorta olması insan hayatında yaşam kalitesini artırmaktadır.

SGK dökümü alarak bağlı olduğunuz kurum ile ilgili olarak ne zaman işe başladığınızı, ilk sigortalı iş tarihinizi, işe giriş bilgilerinizi, primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz. SGK hizmet dökümünü çağımızın getirdiği kolaylık sayesinde internet üzerinden yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümü işleminizi her üç kurum içinde nasıl alacağınızı yazının devamından anlattık.

SGK Dökümü Nasıl Alınır?

Şifresiz olarak sadece size ait bilgileriniz ile SGK hizmet dökümü alabiliyordunuz. SGK çatısı altında toplanılan bu üç kurum için de aynı internet sitesi üzerinden SGK hizmet dökümü alabilirdiniz. Bu seçenek E-SGM resmi sitesi sayesinde yapılmaktaydı. Ancak E-SGM resmi web sitesi şu anda süresiz olarak kapatıldığı için siz değerli vatandaşlarımıza hizmet verememektedir. Bu nedenle SGK hizmet dökümünü alma işleminizi diğer seçeneklerden yapabilmeniz mümkündür.

E-Devlet Şifresi İle SGK Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi ile SGK dökümü alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine gidip 2 lira vererek şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabileceğiniz bir sistemdir.

E-Devlet şifresi ile SGK dökümü almak için yazının sonunda verilen bağlantılar arasında kendi kurumunuzu seçiniz. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet şifresi ile SGK dökümü alma işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

ssk rapor sorgulama

SSK (4A) Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR (4B) Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı (4C) Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.