SGK GİRİŞ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK GİRİŞ

SGK GİRİŞ

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Belirli risklerden dolayı geliri ve kazançları azalan insanlarımızın başkalarına muhtaç olmadan,ihtiyaçlarını gideren bir sistemdir. Bununla birlikte riskler sonucu çıkan hasarların belli bir yüzdesini devlet karşılamaktadır. Örneğin hastalık veya kaza gibi bir durumda size yapılan işlemlerin ücretini sigortalı vatandaşlarımıza devlet bu imkanı sağlamıştır ve karşılamaktadır. Sosyal güvenlik hayatın getirdiği belli hasarları karşısında bir yoksulluğa maruz bırakmadan karşılar. Sosyal güvence insanların hayat kalitesi için önemli bir faktördür. Sosyal Güvenlik Kurumu 16 Mayıs 2006 tarihinde Emekli Sandığı, SSK ve BAĞ-KUR’u bünyesine alarak kurulmuştur.

Bir bireyin SGK giriş tarihi oldukça önemlidir. Çünkü her birey ne zaman emekli olacağını, emekliliğe dair ne kadar adım attığını bilmek ister. Bunları öğrenmek için ise SGK işe giriş tarihini bilmesi gerekir. Doğal olarak hepimiz işe başladığımız tarihi unutabiliriz. Ancak bu tarihi unuttuğunuz için hiç üzülmeyin. Çünkü internet üzerinden çok kolay bir şekilde SGK giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik sizden hiçbir şifre istemeden çok rahat bir şekilde giriş yapılabiliyor. Bizlerde bu yazımızda sizi SGK işe giriş konusunda bilgilendirmek ve işlerinizi bir nebze de olsa kolaylaştırmak istedik. Şimdi SGK giriş işlemlerini nasıl gerçekleştirdiğimize bir bakalım. Eskiden SGK ile ilgili işlemlerimizi E-SGM sistemi ile şifresiz olarak sadece kimlik bilgileri yardımı ile yapabilir durumdaydık. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sistemi sistem de oluşan problemlerden dolayı ve sistemin bakıma ihtiyacı olması gibi sebeplerden dolayı kapatılması ile birlikte işlemlerinizi bünyesinde pek çok kurum ile bağlantı olarak sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak gerçekleştirebiliriz. SGK işe giriş işlemini ve E-Devlet sistemi üzerinde bulunan pek çok işleminizi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SGK giriş işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri vereceğiz.

ssk işyeri no sorgulama

E-Devlet SGK Girişi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi ile de SGK giriş sorgulaması yapmanız mümkündür. SGK işe giriş işlemini gerçekleştirmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Ancak E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın olan PTT şubenize başvurmanız yeterli olacaktır, oradan bir E-Devlet şifresi alabilmeniz mümkündür. Şimdi sizlere E-Devlet SGK girişi nasıl yapılır göstereceğiz.

  • Öncelikle aşağıda göstermiş olduğumuz linlerden bir tanesine tıklayarak işe başlayınız.
  • Sisteme giriş yapabilmeniz için dört çeşit kimlik doğrulama yöntemi vardır. Sizler bu kimlik doğrulama yöntemlerinden kendiniz için en uygun olanını seçiniz.
  • Kimlik doğrulama yöntemleri şunlardır: e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı.
  • Bu dört yöntemden birisini kullandıktan sonra aşağıda göreceğiniz ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

emeklilik prim sorgulama1

  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ‘Sisteme Giriş Yap’ yazısına tıklıyoruz.

emeklilik prim sorgulama

  • Açılmış olan SGK giriş sorgulama sayfasında ‘Dönem/Ay’ bölümünden SGK işe giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz.

E-Devlet SSK Giriş İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet BAĞ-KUR Giriş İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Emekli Sandığı Giriş İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.