SGK HİTAP | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK HİTAP

SGK HİTAP

Günümüzde hepimiz işlerimizi internetten halleder olduk. Çünkü artık birçok işi çok kısa bir sürede ve çok kısa işlemlerle internetten halletmemiz mümkün. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu konuda bir çok adım attı. Bu adımlardan birisi de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uygulamaya koyduğu hitaptır. Şimdi sizleri SGK hitap hakkında bilgilendireceğiz.

SGK Hizmet Takip Projesi Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinin başladığı tarihten itibaren Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışan tüm memurların hizmetlerini takip edebilmek için SGK hitap sistemini geliştirmiştir. SGK hitap birçok kişinin yüzünü güldürdü. Çünkü SGK hitap sayesinde herkes işlemlerini çok daha kolay bir şekilde internetten yapabilecekler. SGK hitap sayesinde online olarak hizmet takip süreleri girilecek. Böylece hizmetlerin takibi internet üzerinden yapılabilecek.

SGK hitap sayesinde işler çok kolaylaştı. Öncelikle bir hata oluşma riski azaldı. Çünkü SGK hitap sayesinde sigortalı olarak çalışanların bilgileri girildiği gibi herhangi bir değişiklik olursa anında işlenerek güncel olması sağlanacaktır. Bu sayede hem hata oluşma riski azaldı hem de internet üzerinden bu bilgileri takip etmek ve kontrol etmek daha kolay olmuştur. Bu sayede kurumlar arasında evrak getirip götürme işi de azalmış oldu. Böylece hem evrakların kaybolması hem de zaman kaybı engellenmiş oldu.

SGK Hitap Girişi Nasıl Yapılır?

Hizmet takip projesine giriş yapmak için aşağıdaki adımları uygulayınız:

  • İlk olarak eksiksiz bir şekilde kullanıcı adını giriniz.
  • İkinci aşama olarak eksiksiz bir şekilde parolanızı giriniz.
  • Son olarak ise giriş butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SGK Hitap Projesi Girişi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.