SGK HİZMET DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

Hizmet dökümü nasıl alınır anlatmadan önce SGK hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sosyal Güvenli Kurumu’nun kısaltılmışıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu’na 16 Mayıs 2006 tarihinde SSK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR’un devredilmesi ile kurulmuştur. Yönetim kurulu, genel kurul ve başkanlık bölümlerinden oluşur. SGK hakkında kısaca bilgi verdikten sonra şimdi hizmet dökümü nasıl alınır ona gelelim. SGK hizmet dökümü alma işlemleriniz ile bağlı olduğunuz SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumlara bağlı olarak hangi tarihte işe başladığınız, hangi tarihler arasında o işte çalıştığınız, hangi tarihte o işten çıktığınız ve primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını, tüm SSK sorgulamalarınızı kolayca öğrenebilirsiniz. SSK sorgulama işleminizi E-Devlet portalından E-Devlet şifreniz ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda SSK sorgulama, BAĞ-KUR sorgulama ve Emekli Sandığı sorgulama işlemleri de dahil olmak  üzere her 3 kurum için SGK sorgulamanızı yaparak nasıl SGK hizmet dökümünüzü alabilirsiniz bu konuyu anlattık.

SSK Emeklilik Hesaplama

Cinsiyetiniz Bay Bayan
Doğum Tarihiniz
Hizmete Başlama Tarihiniz
SSK Prim Ödeme Gün Sayınız

Şifresiz hizmet dökümü alma işleminizi E-SGM resmi web sitesinden kolayca öğrenebilirdiniz. Ancak şu anda E-SGM’nin resmi web sitesi bazı bakım çalışmaları yapmaktadır. Bakım çalışmaları yaptığı için siz değerli vatandaşlarımıza hizmet vermesi mümkün değildir. Bu nedenle sizlere E-Devlet şifreniz var ise E-Devlet şifresi ile SGK hizmet dökümü nasıl alınır aşağıda anlatmış bulunmaktayız. E-Devlet şifreniz yok ise bulunduğunuz yere en yakın PTT  şubesine giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifresi sahibi olabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

sigorta sorgulama

E-Devlet Şifresi İle SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi ile SGK hizmet dökümü almak için yazının sonunda verilen bağlantılar arasında kendi kurumunuzu seçiniz. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Adsız

Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

ssk rapor sorgulama2

Bu işlemlerden sonra E-Devlet şifresi ile  SSK sorgulamanızı ya da 4B ve 4C sorgulamaları ile SGK hizmet dökümü alma işleminizi tamamlamış olursunuz.

 

E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

 

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

 

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. vedat dedi ki:

  hizmet dökümümü online olarak erişemiyorum yeniden düzeltmenizi arz ederim

  1. Seren Ozmoral dedi ki:

   SGK sunucularında çalışmalar devam ediyor

 2. Zeynep dedi ki:

  Merhaba iyi günler benim babam 1969 yılı eylül ayı doigumlu ve 199504 yılı kasım ayında sigortalı olarak çalışmaya başlamış şuan 697 gün primi var emeklilik yaşı geldiğinde bu primle emekli olabilirim ha bide askeri borçlanması var 550 gün toplam 1250 günlük primi olmuş oluyor sanırım yada 55 yaşına kadar 3600 günü tamamlamasimi gerekiyor lütfen bi cewap verirseniz sevinirim

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   5825 prim günü ve 56 yaş şartlarını sağladığında emekli olabilir.

 3. TEVFİK NAKIŞÇI dedi ki:

  ASKERLİK BORÇLANMASI İÇİN SGK YA BAŞVURDUM ORADAN GELEN YANITTA ….BANKASI NA ŞU KADAR PARAYI 1 AY İÇİNDE YATIRMANIZ GEREKİYOR DİYE CEVAP GELDİ BENDE BANKAYA GİDİP YATIRDIM DAİREYEDE DEKONTU VERDİM .EMEKLİ ZAMANIM GELDİ . İŞYERİM BENDEN SGK DAN GELEN ÖDEME EMRİNİ İSTİYOR .BENDE HERHALDE KAYBETTİM BULAMIYORUM NASIL ÇIKARABİLİRİM.YOL GÖSTERİRSENİZ SEVİNİRİM

  1. Yusuf Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine giderek onaylı çıktı alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.