SGK İNTİBAK | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK İNTİBAK

SGK İNTİBAK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), SGK intibak farklarını yayımladı. Milyonlarca kişinin maaşları yeniden hesaplamaya alındı.

SGK İntibak Farklarıyla Gelen Değişiklikler Nelerdir?

SGK intibak farkları ile 2000 yılından önce emekli olmuş 2.7 milyon vatandaşın maaşları yeniden hesaplanacak. Emeklilerin aylıklarındaki farkları ortadan kaldıracak İntibak Düzenlemesi kapsamında yapılan hesaplamalarda çalışmalar tamamlandı. Bunun sonucunda ise 2000 yılından önce emekli olmuş olan yaklaşık 1.8 milyon kişi bu intibak kararıyla yakından ilgileniyor. SGK intibak farkından 2000 yılından önce emekli olanlar yararlanacak olup, ödemelerin ise 17 ile 26 ocak tarihleri arasında emekli maaşları ile yapılması planlanıyor. Konuyla ilgili olarak ise SGK Başkanı Fatih Acar şunları aktardı :”Yaklaşık 1 milyon 783 bin emeklimiz ne kadar intibak farkını alacağını sitemiz aracılığıyla öğrenebilir.”

SGK intibak farkı uygulamasının getirdiği en önemli nokta ise 2000 yılından önce emekli olanlarla 2008 yılının ocak ayında emekli olan vatandaşların emeklilik maaşları eşitlenmiş oldu. Bunun yanı sıra ise yüzde 3’lük zam ve yüzde 0,14’lük enflasyon farkı da Ocak ayının 15’inde memurların ve memuriyetten emekli olmuş vatandaşların emeklilerine yansıyacak.

SGK İntibak Farkını Nasıl Öğrenebilirim?

  • SGK intibak farkına aşağıda vermiş olduğumuz linkten ulaşabilirsiniz.
  • Siteye girdikten sonra kimlik numarası kısmına TC kimlik numaramızı yazıyoruz.
  • Hemen altındaki boşluğa ise sicil numaramızı yazıyoruz.
  • Bunları yazdıktan sonra TC kimlik numaramızın ve sicil numaramızın doğruluğundan emin olup yan taraftaki “SORGULA” butonuna tıklıyoruz.

SGK İntibak Farkını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.