SGK PERSONEL ALIMI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK PERSONEL ALIMI

SGK PERSONEL ALIMI

Siz değerli SGK okuyucularını sevindirici bir haberimiz var. SGK personel alımı yapacak. SGK personel alımında kamu sektöründe çalıştırılmak üzere 35 bin kişi olacaktır. Resmi gazete ile yürürlüğe girecek olan SGK personel alımında şehit ve gazi yakınları öncelikli olacaklar. 35 bin kişi içerisinde Soma faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınları da yer alacaktır. Soma’da yakınlarını kaybeden, birçok zarara uğramış, hem maddi hem de manevi yönden zarar görmüş vatandaşlarımız bu habere çok sevindiler.

Şehit ve gazi yakınlarının kamu kuruluşlarında yetkilendirilmesi karara bağlanmış bulunmaktadır. SGK personel alımından faydalanmak isteyenlerin Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.

SGK Personel Alımından Kimler Yararlanabilecek?

  • Kamu istihdamı hakkında terör ile mücadele kapsamında görev alabilecek devlet memurları,
  • Memurların saldırıya uğrayan birinci derece akrabaları yararlanabileceklerdir.

Bu haber şehit yakınlarının yüzünü güldürecek. Çünkü şehit yakınları bu istihdamdan 2 kişilik kapasite ile yararlanabilecekler. Ayrıca Soma faciasında hayatını kaybeden değerli vatandaşlarımız da sivil şehit sayıldıklarından dolayı bu istihdamdan yararlanabilecekler. Onlarında ailelerinden 2 kişi bu istihdamın içerisinde olacak. Böylece SGK personel alımı birçok kişinin yüzünü güldürmüş olacak.Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.