SGK-SSK PRİM SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK-SSK PRİM SORGULAMA

SGK-SSK PRİM SORGULAMA

Sosyal Sigortalar Kurumu bünyesinde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’nı barındırmaktadır. 16 Mayıs 2006 tarihinde kurulmuştur. SGK’nın amacı sosyal sigortacılık kurallarına dayalı, modern standartlara uygun sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Sigortanızın olması insanlarımıza birçok yarar sağlamaktadır. SGK vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan sosyal gelişen riskleri karşılamaktadır. Örneğin eczaneden ilaç aldığınızda devlet ilaçlaerın belli bir yüzdesini ödemektedir. SGK’yı size anlattığımıza göre SGK prim sorgulama işlemine geçebiliriz.

Bu yazımızda SGK-SSK prim sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bildiğiniz gibi emekli olabilmeniz için her ay belli bir miktar prim ödemeniz gerekmektedir. SGK prim sorgulama sayesinde SGK’ya ne kadar prim borcunuzun kaldığını öğrenebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu prim sorgulama işleminizi E-SGM’nin resmi sitesinden de yapılabilmekteydi. Ancak şu anda E-SGM resmi sitesi kapatılmış olduğu için sizlere hizmet verememektedir. Bu nedenle prim sorgulama işleminizi E-Devlet aracılığı ile nasıl yapabilirsiniz siz değerli vatandaşlarımıza aşağıda anlatmış bulunmaktayız.

sgk hizmet dökümü

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Prim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK-SSK prim sorgulama işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için öncelikle E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifresini öğrendikten sonra aşağıda yazacağımız adımları takip ederek SSK prim sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 • Aşağıda yazacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
 • Karşınıza gelen sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
 • Bilgileri yazdıktan sonra ise “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sisteme girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Sisteme girişinizi yaptıktan sonra ise sistemde sol tarafta bulunan e-hizmetler butonuna tıklayınız.
 • SSK prim sorgulama için “4A Hizmet Dökümü”, BAĞ-KUR için “4B Hizmet Bilgisi”, Emekli Sandığı için ise “4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü” seçeneklerini seçerek SSK prim sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

AAAAAAAAAAAAAAAAAA

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Prim Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 5 yorum yapıldı:

 1. SEYHAN dedi ki:

  sgk giriş

 2. ugur dedi ki:

  Sigortamı öğrenmek istiyorum

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   http://sgksigorta.com/sigorta-sorgulama/ bu adresten öğrenebilirsiniz.

 3. murat dedi ki:

  ben kaçyılında emekli olurum benim ssk girişim 2000 yılı benim ssk numaram 1994 okuldan

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   1994 yılında sigorta girişiniz görünüyorsa 5750 prim günü ve 55 yaş tamamlanması gerekir.
   2000 yılında sigorta girişiniz görünüyorsa 7000 prim günü ve 60 yaş tamamlanması gerekir.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.