SGK PROVİZYON | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK PROVİZYON

SGK PROVİZYON

Sosyal Güvenlik Kurumu 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilip; SSK,Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR gibi kurumların devredilmesiyle oluşmuştur. Bu kurum üç bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; yönetim kurulu, başkanlık ve genel kuruldur. Sosyal riskler sonucunda çıkan zararı devlet karşılar. Hastalık ve kaza gibi durumlarda hastanelerden faydalanabilir ve emekli maaşı alabilirsiniz. Ekstra masrafların belli bir yüzdesini devlet karşılamaktadır. Sosyal güvenlik hayatın türlü sonuçları karşısında bir yoksulluğa maruz kalmadan, yani kimseye muhtaç olmadan hayatlarını devam ettirmek demektir. Vatandaşlarımıza sunulan bu sigorta çok yarar sağlamaktadır. Bu sigorta vatandaşlarımızın yaşam kalitesi büyük ölçüde arttırmaktadır. Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar sözüyle herkesin bu sigortadan yararlanabileceğini açıkça belirtmiştir.

Günümüzde internet sayesinde pek çok işlemi kolaylıkla halledebilmektesiniz. Bu işlemlerden biri de SGK provizyon işlemidir. SSK provizyon işlemi, hem sigortalı olarak çalışan vatandaşların hem de emekli olmuş olan vatandaşların kendilerinin ve ailelerinin sağlık kurumlarından yararlanabilir durumda olup olmadıklarını öğrenmelerine yarayan işlemdir. Yazımızın devamından SSK provizyon işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

SGK Provizyon İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK provizyon işleminizi E-SGM ekranı üzerinden gerçekleştirebilmek için herhangi bir şifreye ihtiyacınız yoktu. Ancak şu anda E-SGM ekranı süresiz olarak kapatıldığından dolayı sizlere hizmet verememektedir. Bu yüzden E-Devlet üzerinden SSK provizyon sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi İle SGK Provizyon İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK provizyon işlemini E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifresini öğrendikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek SSK provizyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Öncelikle yazının sonunda sizlere vereceğimiz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.
  • Açılan sayfa da bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmalısınız.
  • Karşınıza gelen sayfadaki ilgili kutucuklara T.C. kimlik numaranızı ve öğrendiğiniz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Bilgileri yazdıktan sonra ise “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak sisteme girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu adımdan sonra sistem otomatik olarak sizi SSK provizyon sayfasına yönlendirecektir.

E-Devlet Sistemi İle SGK Provizyon İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.