SGK RAPOR PARASI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK RAPOR PARASI SORGULAMA

SGK RAPOR PARASI SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu‘nun kısaltmasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımıza başkalarına muhtaç olmadan sosyal açıdan gelebilecek kaza vs gibi hasarları karşılayabilme fırsatı vermiştir. Örneğin;bir kaza sonucu hastaneye yattığınızda veya hastanede size uygulanan işlemlerin karşılığını devletten almaktadır. Bu kurum 1 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilmiştir. Bu kurumun içinde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı vardır. Bir vatandaşın sigortasının olması ona büyük bir avantajdır. SGK, herhangi bir nedenden dolayı rapor alan çalışanlarına SGK rapor parası adı altında bir miktar ödenek çıkarmaktadır. Rapor parasından yararlanabilmek için işvereninizin bu rapor bilgilerini sisteme girmeleri gerekmektedir. Rapor parası alabilmeniz için rapordan önceki çalışma hayatınızda 90 günlük priminizin ödenmiş olması gerekmektedir. SGK rapor parası alabilmeniz için raporunuzun en az 3 günlük olması gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere rapor parası başvurusu yapıldıktan sonra yapmanızı tavsiye ettiğimiz SGK rapor parası sorgulama işlemini anlatacağız. Bu uygulama sayesinde istediğiniz zaman rapor paranızın yatıp yatmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

SGK Rapor Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK rapor parası sorgulama işlemini aşağıda anlatıldığı şekilde E-SGM resmi sitesinden yapabilirdiniz. Ancak SGK, E-SGM resmi sitesinin süresiz olarak kapatıldığını açıklamıştır. Bu nedenle E-SGM sitesi şu anda sizlere hizmet verememektedir. Ancak farklı bir yoldan SGK rapor sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet SGK Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-SGM resmi sitesi şu anda sizlere hizmet veremediği için E-Devlet üzerinden sorgulama işleminizi nasıl yapabilirsiniz sizlere aktarıyoruz. E-Devlet şifresiyle yapacağınız SGK istirahat parası sorgulama için E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra aşağıdaki linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız.

zz

Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz. Bu işlemlerden sonra sisteme giriş yaparak SGK rapor parası sorgulamanızı yapabilirsiniz.

dsada

E-Devlet SGK Rapor Parası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.