SGK RAPOR SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK RAPOR SORGULAMA

SGK RAPOR SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu 16 Mayıs 2006 tarihinde bünyesine SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’nı alarak kurulmuştur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ilgili bir kuruluştur. Amacı,belirli standartlarda sosyal güvenlik sistemini düzgün bir şekilde yürütmektir. Sosyal Güvenlik Kurumu insanlarımızın yaşam kalitelsini etkileyen önemli bir faktördür. Bu nedenle sigortalı olmanız çok önemlidir. Sigorta vatandaşlarımıza büyük olanak sağlamaktadır. İnsanlarımızın kimseye muhtaç olmadan dışarıdan gelen sosyal riskleri karşılamaktadır. Örneğin kaza veya bir hastalık sonucu hastaneye yattığınızda ya da ilaçları eczaneden almaya gittiğinizde belli bir yüzdesini Sosyal Güvenlik Kurumu karşılamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun amacı ise; sosyal sigortacılık kurallarına dayalı, adil, etkin, kolay erişilebilir mali açıdan sürdürülebilir, modern standartlara uygun sosyal güvenlik sistemini yürütmektir.

Sigortalı olarak çalışan vatandaşlardan herhangi bir nedenden dolayı almış oldukları iş göremez raporlarını ilgili kurumlara bir dilekçe ile iletmeleri gereklidir. Bu raporu ilettiklerinde ise SGK görevlileri bu raporları inceleyip daha sonra ise kişinin alması gereken ücretleri belirlerler. Daha sonra ise bu rapor ücretleri kişilerin ziraat bankası aracılığıyla hesaplarına yatırılır. Vatandaşlar ise hesaplarına ne kadar ücretin yatacağını ise SGK rapor sorgulama sisteminden anında kolayca ulaşabilirler. İşte bu yazımızın amacı ise sizlere bu sorgulama işlemini nasıl en pratik ve kolay şekilde yapabileceğinizi anlatmak. SGK rapor sorgulama tek bir yolla yapılır?

E-Devlet Şifresi İle SGK Rapor Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Eğer buradan SGK rapor sorgulaması yapmak istiyorsanız öncelikle size ait olan bir E-Devlet şifreniz var mı buna bakmanız gerekli.
  • Bu şifreyi ise en yakın PTT şubesine giderek 2 lira karşılığında alabilirsiniz.
  • Bütün bunları tamamladıktan sonra ise sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresinden SGK rapor sorgulamaya ulaşabilirsiniz.
  • Bağlantıya tıkladıktan sonra yapmanız gereken açılan sayfada TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girdikten sonra “SORGULA” tıklayarak ulaşabilirsiniz.

dsada

SGK Rapor Sorgulama İşlemine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.