SGK VİZİTE GİRİŞ SİSTEMİ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK VİZİTE GİRİŞ SİSTEMİ

SGK VİZİTE GİRİŞ SİSTEMİ

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK geçici iş göremezlik raporlarını internet üzerinden kabul etmektedir. Bunun için ise SGK vizite giriş sistemi kullanılmaktadır. Bizlerde bu SGK vizite giriş sistemi hakkında sizlere bilgiler vereceğiz ve SGK vizite giriş sistemini nasıl en kısa ve çabuk yoldan kullanabileceğinizi bu yazımızda bulacaksınız. SGK vizite giriş sistemi raporlu veya sağlıktan dolayı işe gidemeyen vatandaşların bunu rapor ile işverene bildirmiş kişiler için çalışmadığına dair bildirim yapmak ve internetten giriş yapılması amacıyla kurulmuştur. Sitemizde bu sitede neler yapmanız gerektiğini rahatlıkla bulabilirsiniz.

SGK Vizite Giriş Sisteminde Yapılan Vizite Giriş İşlemleri Ne Zamana Kadar Bildirilmelidir?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenmiş olan anlaşmalı hizmet sunucuları dahilinde düzenlenen geçici iş göremezlik raporları ile sağlık kurulu raporlarını elektronik ortamda almaya başlamıştır. İşverenler bunun için SGK vizite giriş sistemi kullanıyor. İşverenlerin ise geçici iş göremezlik belgesi ile rapor almış işçilerin rapor sürelerini çalışamazlık ekranına raporun bitiş tarihini takip eden 5 iş günü içinde bildirmeleri gerekmektedir. Eğer belirtilen süre içerisinde giriş yapılmazsa işverenlere belirtilen yasal ücreti kadar ceza kesilir.

SGK Vizite Giriş Sistemine Nasıl Ulaşırım?

  • SGK vizite giriş sistemi için sayfamızın hemen altındaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Aşağıdaki bağlantı adresini kullanıp sayfaya ulaştıktan sonra kullanıcı kodumuzu yazıyoruz.
  • Daha sonra işyeri şifremizi yazıyoruz ve bilgilerimizin doğruluğunu kontrol ediyoruz. En son olarak da “GİRİŞ” tıklıyoruz.
  • Giriş yaptıktan sonra ise eğer şu şekilde bir uyarı ile karşılaşıyorsanız “girilen sigortali bilgisi ilgili işyerinde çalışır görünmüyor” diyor ise o işçi işe yeni girmiş demektir. Bunun için ise yapılması gereken şey ya hesap pusulası vereceksiniz ya da işçinin girdiği ayın bildirgesini göndermeniz gereklidir.

SGK Vizite Giriş Sistemine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.