SGK YAPILANDIRMA SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SGK YAPILANDIRMA SORGULAMA

SGK YAPILANDIRMA SORGULAMA

Torba tasarısı ile beraber BAĞ-KUR ve vergi borcu olanlara af geliyor. Yani bu borcu olanlara yapılandırma geliyor. Bizde bu yazımızda SGK yapılandırma sorgulama işlemine nasıl ulaşabileceğimizi ve SGK yapılandırma sorgulama ile neler yapmamız gerektiğini anlatacağız.

BAĞ-KUR ve Genel Sağlık Sigortası yapılandırmanın detayları ise açıklandı. Bu yüzden ise milyonlarca kişi torba yasayla yakından ilgileniyor. SGK ise bu konuyla ilgili olarak son sözünü söyledi. Buna göre BAĞ-KUR’a 2 yıldan fazla sürede borcu olanlara yapılandırma için 3 ay süre verilecek, bundan yararlanmayanın hem borcu hem hizmeti silinecek. BAĞ-KUR ve Genel Sağlık Sigortası borçlarına af çalışması tüm hızıyla ve heyecanıyla devam ediyor. SGK yapılandırma sorgulama işlemiyle bu afları kolaylıkla tespit edebiliyoruz. Bunun için ise yani SGK yapılandırma sorgulama işlemini yazımızın en alt kısmındaki linkten ulaşabilirsiniz.

SGK yapılandırma sorgulama ile beraber BAĞ-KUR afları 24 aydan fazla prim borcu olanları kapsayacak. Yani 2 yıldan az primi olanlar ise bu af dan yararlanamayacak. BAĞ-KUR’a 2 yıldan fazla sürede borcu olanların borcu hem de hizmeti silinecek. SGK yapılandırma sorgulama yapmak isteyen prim borcu olanlara ise 3 aylık bir süre tanınacak. İster taksitle isterse peşin ödeme şansları olacak. Eğer başvuru yapılmazsa otomatik olarak 24 aydan sonrakiler silinecek. Sigortaları da durdurulacak. SGK yapılandırma sorgulama sayesinde ise esnaf icradan kurtulmuş olacak.

SGK Yapılandırma Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • SGK yapılandırma sorgulama işlemi ile ilgili siteye aşağıda vermiş olduğumuz linkten ulaşabilirsiniz.
  • Sayfayı açtıktan sonra ilk olarak sorgu türümüzü seçiyoruz. Sorgu türü olarak ise 4A işveren ödemeleri, 4B işveren ödemeleri ve diğer ödemelerden işlem yapacağımızı seçiyoruz.
  • Daha sonra ise sorgu tipini seçiyoruz.
  • Hemen ardından ise sicil numaramızı giriyoruz.
  • En son olarak da güvenlik kodunu yazıyoruz. Bilgilerimizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra “BORÇ SORGULA” tıklıyoruz ve SGK yapılandırma sorgulamamızı yapıyoruz.

SGK Yapılandırma Sorgulama Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.