SİGORTA DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SİGORTA DÖKÜMÜ

SİGORTA DÖKÜMÜ

İnternet teknolojilerinin ilerlemesi sonucu birçok fayda ve yenilik de hayatımıza girmiştir. Bilgisayarlarımızdan, akıllı telefonlarımızdan ve tabletlerimiz aracılığı ile gündelik işlerimizi halledebilir seviyeye geldik. Bu durumda çok daha hızlı kolay ve pratik bir şekilde internet sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Bizde bu yazıda sizlere internet sorgulamalarından olan sigorta dökümü sorgulaması hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle bu işlem için SGK hakkında sizleri kısaca bilgilendirelim istedik. SGK ”Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ” kısaltmasıdır. SGK 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilmiş ve Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kanunu ile SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı kurularının devredilmesi ile kurulmuştur. Kurum; genel kurul, yönetim kurulu ve başkanlık olmak üzere üç organdan oluşmuştur. Bu sistemin amacın belirli standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Her vatandaşın sigortasının olması vatandaşın ve vatandaşa bağlı bireyler için büyük olanak sağlamaktadır. Hastalık, kaza gibi durumlarda hastanelerden faydalanabilir, emekli maaşı alabilirsiniz. Sosyal güvenlik hayatın türlü sonuçları karşısında bir yoksulluğa maruz kalmadan hayatlarını devam ettirmek demektir. Bu işlem bir E-Devlet işlemidir. Bu yüzden ilk olarak bir E-Devlet şifresi temin etmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi en yakın PTT şubesine gelerek sadece 2 TL karşılığında kimlik bilgilerinizle elde edebilirsiniz.

Sigorta Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlem E-SGM nin siz değerleri vatandaşlarımıza sunduğu resmi sitesinden de yapılmaktaydı. E-SGM sitesi şu anda site yapılandırılmasında olduğu için kullanılamamaktadır. Bu nedenle sizlere E-Devlet üzerinden nasıl sorgulama işleminizi yapabilirsiniz onu aktarmış bulunmaktayız. Şifre temin işleminin hemen ardından sizlere yazının sonunda vereceğimiz linke tıklamanız gerekmektedir. Açılacak sayfada önce “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna hemen ardından da sizden istenecek bilgileri girmeniz gerekmektedir.

1

Bu bilgiler ise TC Kimlik Numarası ve E-Devlet şifresi şeklindedir. Her 2 bilgiyi de belirtilen yerlere sısarıyla girip “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Sigorta Dökümü 4A İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Sigorta Dökümü 4B İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Sigorta Dökümü 4C İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.