SİGORTA GÜN SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SİGORTA GÜN SORGULAMA

SİGORTA GÜN SORGULAMA

Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini etkileyen faktörlerden biri de sosyal sigortadır. SGK demek kişilerin gelirine bakılmaksızın insanların sosyal tehlikelerin verdiği hasarlardan kurtarılma güvencesi demektir. Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar. SGK kimseye muhtaç olmadan kendi hasar ve zararlarını karşılama fırsatı sunar. Sosyal sigortacılık kurallarına dayalı, adil, etkin, kolay erişilebilir, mali açıdan sürdürülebilir, modern standartlara uygun sosyal güvenlik sistemini yürütmek gibi amacı bulunmaktadır. 16 Mayıs 2006 tarihinde yürürlüğe girmiştir. SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı gibi kurumların devredilmesi ile meydana gelmiş bir kurumdur.

Bu yazıda sizlere gelişen teknolojiyle birlikte çok geniş bir yelpazeye ulaşan sorgulama işlemlerinden olan sigorta gün sorgulama hizmetinden bahsedeceğiz. Böylece sorgulama işlemini internet üzerinden yaparak pek çok kolaylık elde edebilirsiniz. Bu kolaylıklardan biri de sorgulama işlemini hızlı ve pratik olarak yapabilmenizdir. Ayrıca zamandan da büyük ölçüde tasarruf edebileceksiniz. Sorgulama işlemiyle birlikte primlerinizin ödenip ödenmediğini, ödendiyse ne kadar miktarda ödendiğini öğrenebilir, emekli olduğunuz zaman emekli maaş miktarınızı ve emeklilik yaşınızı sorgulayabilirsiniz. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için sorgulama işlemlerini E-SGM’nin resmi sitesinden de yapabilirdiniz. Fakat E-SGM resmi sitesi şu anda iyileştirme çalışması yaptığından dolayı site sizlere hizmet verememektedir. Bu nedenle SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için sorgulama işlemlerini  E-Devlet üzerinden nasıl yapabilirsiniz sizlere aşağıda anlatmış bulunmaktayız.

Sigorta Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta gün sorgulama işlemleri aynı şekilde yapılsa da sorgulama sayfaları farklı linkler üzerinden hizmet vermektedir. Alt kısımda SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı durumlarına göre 3 farklı link verilecektir. Sizin durumunuza göre olan linke tıklamanız gerekmektedir. Fakat bu sorgulama işlemleri için E-Devlet şifresine ihtiyaç duyacaksınız. Şifrenizi PTT şubelerinden sadece 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. Daha sonrasında size uygun linke tıkladıktan sonra açılacak sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna bastıktan sonra sizlerden TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi gibi bilgiler istenecektir.

1

Her 2 bilgiyi de doğru bir şekilde doldurup “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sigorta gün sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Sigorta Gün Sorgulama 4A İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi ile Sigorta Gün Sorgulama 4B İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi ile Sigorta Gün Sorgulama 4C İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 9 yorum yapıldı:

 1. bayram tercan dedi ki:

  ssk gün sayısı

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Yazıda anlatılanları uygularsanız öğrenebilirsiniz.

 2. zafer izmir dedi ki:

  sgk hizmet dökümü almak istiyorum

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-sgm kapalı olduğu için E-Devletten alabilirsiniz. E-Devlet şifresi için PTT şubelerine gidebilirsiniz.

 3. ZEYNEP dedi ki:

  sigortami gormek istiyorum

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-sgm kapalı olduğu için E-Devletten hizmet dökümü alabilirsiniz. E-Devlet şifresi için PTT şubelerine gidebilirsiniz.

 4. HATİCE UYSAL dedi ki:

  günlerime bakamıyorum işyerim yatırıyormu yatırmıyormu belli deil kaç günüm olmuş onu görmek istiyorum

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-sgm kapalı olduğu için E-Devletten hizmet dökümü alabilirsiniz. E-Devlet şifresi için PTT şubelerine gidebilirsiniz.

 5. mert dedi ki:

  Hem sigortamızı yatırıyoruz hem internet parası veriyoruz hem rezil oluyıruz ne biçim nir devlet

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.