SİGORTA NO SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SİGORTA NO SORGULAMA

SİGORTA NO SORGULAMA

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte büyük kolaylıklarda hayatımıza girmeye başladı. Bu gelişmeler internet üzerinden yapılan işlemlerin yelpazesini inanılmaz boyutlara ulaştırmakla birlikte, pratik ve hızlı işlem yaparak işlerimizi sanal ortamdan gerçekleştirebilme imkanını da bulmuş olduk. Bu işlemlerden biri de internet sorgulama işlemleridir. Sanal ortam üzerinden sorgulama işlemi yaparak zamandan da tasarruf edebilme imkanı bulabileceksiniz. Biz de bu yazıda siz okurlarımıza sigorta no sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Bu işlemi internet üzerinden gerçekleştireceğiz. Bir süre önce sorgulama işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak gerçekleştirilmekteydi. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması birlikte artık işleminizi şifresi olarak gerçekleştiremezsiniz. E-SGM sistemi yerine halen hizmet veren E-Devlet sistemi ile şifreli olarak işlem gerçekleştirilebilir. Bu yüzden ilk olarak bir E-Devlet şifresi temin etmemiz gerekmektedir.

E-Devlet şifrenizi en yakın PTT kurumuna giderek sadece 2 TL karşılığında kimlik bilgilerinizle temin edebilirsiniz. Şifre temin işleminden sonra sorgulama işlemi için lütfen yazının kalan kısmını dikkatle okuyunuz.

Sigorta No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak yazının bitiminde verilecek linke tıklayınız. Açılacak sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. emeklilik prim sorgulama1

TC kimlik numaranızın ve E-Devlet şifrenizin isteneceği sayfaya ulaşacaksınız. Her 2 bilgiyi de girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

emeklilik prim sorgulama

Bu şekilde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının her biri için de aynı adımları uygulayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

SSK Sigorta No Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Sigorta No Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Sigorta No Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. özgür seçgel dedi ki:

  sigortam yatıyor mu?

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-devlet şifresi ile E-Devletten sorgulama yapabilirsiniz.

 2. muhammet uzuntürk dedi ki:

  sigortam yatıyormu

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-Devlet sistemi üzerinden sigorta dökümünüzü görebilirsiniz. Sigorta durumunuzu öğrenmenin tek yolu şuan için bu sitedir.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.