SSK DÖKÜMÜ SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK DÖKÜMÜ SORGULAMA

SSK DÖKÜMÜ SORGULAMA

SSK dökümü sorgulama işlemi ne kadar çalıştığınızı ve patronunuzun primlerinizi ödeyip ödemediğini öğrenmeniz açısından son derece önemlidir. SGK dökümü sorgulama işlemi sayesinde emeklilik hesaplamalarınızı da kolaylıkla yapabilmektesiniz. SSK dökümü, patronunuzun adınıza prim yatırıp yatırmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda prim yatırılmışsa şayet ne kadar prim yatırıldığı, ne kadar süredir yatırıldığı gibi priminizin bilgisini sunmaktadır. Bu bilgilerin kontrolü sizin emekliliğiniz için önemli olup gerekli şartların tamamlanması durumunda emekli edilebilirsiniz.

Eskiden SSK dökümü alma işleminin 2 farklı yol üzerinden nasıl yapılacağının bilgisini vermiştik. Fakat kısa bir süre önce SSK ile ilgili işlemlerinizi şifresiz olarak sadece istenen bilgileri girerek gerçekleştirebileceğiniz E-SGM sistemi süresiz olarak kapatılmıştır. Bu sebeple artık işlemlerinizi ikinci yöntem olan ve halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi ile SSK dökümü sorgulama işlemi gibi sigortanız ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminin bünyesinde bulunan sorgulama işlemlerinden yararlanabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızın devamında E-Devlet şifrenizi nasıl temin edeceğinizi ve E-Devlet sistemi üzerinden SSK dökümü alma işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğinizi anlattık.

E-Devlet Sistemi İle SSK Dökümü Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK dökümü sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıda yazacağımız adımları uygulayarak SSK dökümü alma işleminizi bitirebilirsiniz.

  • Öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Sisteme Giriş” butonuna tıklayınız.

emeklilik prim sorgulama1

  • Açılan yeni sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Bilgileri yazdıktan sonra ise “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmalısınız.

emeklilik prim sorgulama

  • Açılan yeni sayfa da bulunan e-hizmetler seçeneğine tıklamalısınız.
  • Bu adımda SGK’yı bulmalısınız.
  • Son olarak altında bulunan SSK hizmet dökümü seçeneğine tıklayarak SSK dökümü sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi İle SSK Dökümü Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.