SSK DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK DÖKÜMÜ

SSK DÖKÜMÜ

SSK dökümü alma işleminiz ile emeklilik işlemleriniz ile ilgili birçok bilgiye edinebilirsiniz. SSK dökümü sonucunda hizmete başladığınız tarihi, emekli olma şartlarınız ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. SSK dökümü alma işleminizi internet üzerinden iki farklı yol ile yapabilirdiniz. Dilerseniz şifresiz olarak sadece size ait olan bazı kimlik bilgileriniz ile dilerseniz de E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile hizmet dökümünüzü alabiliyordunuz. Ancak artık E-SGM portalı üzerinden işlem yapabilme şansınız bulunmuyor. Çünkü E-SGM’nin verdiği yanlış bilgilerle kişilerin yanılması ve güvenlik sorunlarının ortaya çıkmasıyla birçok şikayet olan Sosyal Güvenlik Kurumu, şifresiz yapılan bütün işlemleri şifreli hale getirdi. Şifreli olarak yapılan işlemler de E-Devlet portalı üzerinden yapılan işlemlerdir.

E-Devlet Şifresi İle SSK Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi le işlem yapmak için bir şifreye sahip değilseniz hemen bir PTT şubesine gidiniz. PTT şubesine giderken nüfus cüzdanınızı yanınızda götürmeyi unutmayınız. Unuttuğunuz durumda başvuru yapamayacaksınız. Başvuru yapmak istediğiniz belirtiniz ve görevlinin istediği bilgileri aktarınız. Daha sonra işlem ücreti olarak ödenmesi gereken 2 TL’yi ödeyiniz ve şifrenizi alınız. Şifrenizi başka kimse ile paylaşmayınız. Paylaşma durumunuzda başka kişiler sizin adınıza E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerini yapabilirler.

E-Devlet şifresi ile SSK dökümü almak için sizler için vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmek adına Kimliğimi Şimdi Doğrula sekmesine basınız. Ardından açılacak olan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Tüm bu işlemlerden sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet güvenli sistemi üzerinden SSK dökümü alma işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

E-Devlet Şifresi İle SSK Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.