SSK EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA

SSK EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA

Çoğu insan hayatı boyunca ve çalıştığı dönemler boyunca emeklilik hayali kurar. Bu yüzden insanlar çalışma hayatı boyunca bağlı oldukları kurumlara emeklilik için başvuruda bulunurlar. İşte bizlerde bu yazımızda SSK emekli maaş sorgulama sistemiyle emeklilik hakkında nasıl bilgilere ulaşacağınızı anlatacağız. Çalışanlar bağlı oldukları kurumların hem sağlık güvencesinden faydalanabilirler hem de emeklilik hakkından faydalanabilirler. SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı kurumlarından birinde kişi emekli olabilir.

Gelecekte rahat etmek, ailesine iyi olanaklar sunmak isteyen emeklilerimiz kurumun kendilerine sundukları emeklilik şartlarını yerine getirmek için uğraşırlar. Ne zaman emekli olacaklarını, ne kadar maaş alacaklarını ise SSK emekli maaş sorgulama sayesinde rahatça ve kolaylıkla öğrenebilir. Çalıştıkları dönemlere bakıldığı zaman ise her vatandaş sosyal güvencelerden yararlanmak ve iyi bir sağlık hizmeti alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’na her ay belirlenen tutarda prim ödeyerek emekli olma hakkına sahiptir. Her birey nasıl SSK emekli maaş sorgulama işlemini yapacağını merak duygusu içindedir. Bizim SSK emekli maaş sorgulama yazımızdaki amacımız siz değerli okurlarımıza bunları en kolay ve kısa yoldan anlatmaktır. Eskiden SSK ile ilgili işlemlerin tamamı iki farklı sistem üzerinden şifreli ve şifresiz olarak gerçekleştirilmekteydi. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden sunulan E-SGM online hizmet sistemi üzerinden şifresiz olarak sadece kimlik bilgileri ile gerçekleştirilen işlemler kısa bir süre önce sistem oluşan problemden dolayı yetkililer tarafından süresiz olarak kapatılmıştır. Bu sebeple işlemlerinizi eski usül bünyesindeki pek çok kurumun sorgulama işlemleri ile hizmet vermeye halen  eden E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaştık.

E-Devlet SSK Emekli Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresiyle yapacağınız SSK emekli maaş sorgulama işleminde şifreye sahip değilseniz PTT şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir Başvurunuz sonucunda 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel olan E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi edindikten sonra yazının sonundaki linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada kimlik doğrulamasını yapınız.

4a emeklilik aylık bilgisi

Daha sonra E-Devlet şifrenizi ve T. C. kimlik numaranızı giriniz. E-Devlet SSK emekli maaş sorgulama sistemine girişinizi gerçekleştiriniz.

emeklilik prim sorgulama

Verilen adımların doğru bir şekilde uygulanması ile sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz.

E-Devlet SSK Emekli Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.