SSK EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME

SSK EMEKLİ MAAŞI ÖĞRENME

Günümüzde pek çok kurum işlemlerin internet üzerinden gerçekleştirebilmesi için online hizmet vermeye başlamıştır. SSK emekli maaşı öğrenme işleminizi eskiden şifresiz ve E-Devlet şifresi ile olmak üzere iki farklı şekilde yapabilir durumdaydık. Fakat kısa bir süre önce şifresiz olarak yapacağınız işlemde sadece kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesinden E-SGM sistemi ile gerçekleştirebilmekteydik. Fakat artık E-SGM sisteminin bakıma ihtiyacının olması ve sistemde olan problemlerden dolayı sistem süresiz olarak kapatılmıştır. Bünyesinde bulunan pek çok sorgulama işlemi ile halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinizi yapabileceğiniz güvenli bir sistemdir. Bu sistem üzerinden SSK maaş öğrenme gibi işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer ki E-Devlet şifresiz yoksa PTT şubesine gidip başvurmanız gerekmektedir. Bu başvuru ile 2 lira işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SSK maaş öğrenme işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Emekli Maaşı Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi ile online olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet şifresi ile SSK emekli maaşı öğrenme işlemini yapmak için öncelikle verilen linke tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4a emeklilik aylık bilgisi

Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

emeklilik prim sorgulama

Bu şekilde adımları uygulayarak SSK emekli maaşı öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Emekli Maaşı Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.