SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

SSK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

SSK emekli maaşı sorgulama işlemini internet üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. SSK maaş sorgulama işleminiz için kesin bir sonuç almayacaksınız. Çünkü sonuç sizin gireceğiniz bilgiler takdirinde yapılacaktır.

 

SSK emekli maaşı sorgulama ve bunun gibi birçok işlemin yapılabildiği E-SGM portalı uzun yıllar hizmet vermesinin ardından süresiz olarak kapatılmıştır. Bu sistemin yanlış bilgiler sunması ve güvenlik açısından zayıf olmasından dolayı kapatıldığı açıklanmıştır. Yapılandırılıp açılması beklenen E-SGM portalının açılmayacağı da E-Devlet portalında yapılan hizmet sayısının artmasıyla da kesinleşmiş oldu diyebiliriz.

E-Devlet portalından yapılan işlemlerde gerekli olan E-Devlet giriş seçenekleridir. E-Devlet giriş seçeneklerinden en pratiği E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifresini almak da oldukça kolaydır. Herhangi bir PTT şubesine giderek yapacağınız başvuru E-Devlet şifresi almanız için yeterli olacaktır.

SSK Emekli Maaşı Sorgulamanızı Nasıl Yapacaksınız?

  • PTT şubelerinden 2 TL ücret ödeyerek almış olduğunuz E-Devlet şifresiyle SSK emekli maaşı sorgulama yapabilmeniz için direkt olarak sayfaya yönlenmeniz adına sizlere sunduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Açılacak olan sayfada yapmanız gereken ilk kez E-Devlet kullanacaksanız kimlik doğrulamasının gerçekleştirilmesidir.

rrr

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladığınızda kimlik doğrulama işlemi için aşağıdaki resimde de olduğu gibi oklarla gösterilmiş olan yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırası ile eksiksiz ve doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.

dsada

  • Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra resimde bulunan daire içerisine alınmış “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu işlemleri sırası ile eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladığınızda E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.