SSK GİRİŞ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK GİRİŞ

SSK GİRİŞ

İlk defa sigortalı olarak işe girdiğinizde SSK giriş işleminiz işvereniniz tarafından gerçekleştirilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve adres bilgileriniz ile işvereniniz SSK işe giriş işleminiz yapılabilmektedir. SSK işe giriş tarihinizi bilmiyorsanız öğrenme işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Çünkü SGK giriş tarihiniz ile ne zaman emekli olacağınızı, SSK toplam gün sayınızı ve ne kadar süre prim yatırdığınızı öğrenebilirsiniz.

SSK giriş tarihi öğrenme işleminizi iki farklı şekilde yapabilirsiniz. yani kısa bir süre önceye kadar öyleydi. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kendi resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak sadece istenilen bilgilerin girilmesi ile online hizmet vermekteydi. Fakat sistemin bakım ihtiyacı ve sorgulama sırasında çıkan problemlerden dolayı belirli bir süre verilmeden kapatılmıştır. Aynı şekilde pek çok kurum ile anlaşmalı olarak bünyesinde bulundurduğu sorgulama işlemleri ile çoğu işlem yapılabilir durumdadır. E-Devlet sistemi üzerinden Sosyal Kurumu ile ilgili de pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK işe giriş tarihi öğrenme işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinizi çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde internet üzerinden güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmanız durumunda 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel bir zarf içerisinde şifrenizi temin edebilirsiniz. Bu şifre sayesinde E-Devlet sistemi üzerinden diğer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK giriş tarihiniz ile ilgili bilgilerin detaylarına nasıl erişeceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Giriş Tarihi Nasıl Öğrenilir?

E-Devlet şifresi ile SSK işe giriş tarihi öğrenmek için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

emeklilik prim sorgulama1

Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

emeklilik prim sorgulama

Sistem üzerinde belirtilen bu adımların doğru bir şekilde uygulanması ile birlikte E-Devlet şifresi ile SSK giriş işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Giriş Tarihi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.