SSK GÜN SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK GÜN SORGULAMA

SSK GÜN SORGULAMA

SSK gün sorgulama işleminiz ile sigortalı olarak günlerinizin hesaplamasını yapabilirsiniz. SSK gün sorgulama işleminizi internet üzerinden dilerseniz şifresiz olarak sadece size ait olan bazı kimlik bilgileriniz ile dilerseniz de E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile yapabilirsiniz.

2015 Mayıs ayına kadar E-SGM sistemi üzerinden yapılan bu işlem artık buradan hizmet verememektedir. Bu sistemin hatalı sonuçlar vermesi ve insanları yanıltıcı durumlara sokması sebebiyle süresiz olarak kapatıldı. Artık sadece E-Devlet üzerinden yapılan SGK gün sorgulama işlemi için gerekenler şu şekildedir;

E-Devlet portalına giriş yapılabilmesi adına E-Devlet şifresinin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresinin olması için de PTT bürolarına gidilerek başvuru yapılmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonra 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Bu işlemi ödediğinizde şifrenizi alabileceksiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet portalı ile SSK gün sorgulama işleminiz ve başka birçok devlet kamu işlemini yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresini nereden ve nasıl alacağını yazımızdan öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz işleminizi gerçekleştirebilmek için:

  • E-Devlet şifresi ile SSK gün sorgulamanızı yapabilmeniz için yazının bitiminde verilen web linkine tıklamalısınız. Karşınıza gelen ekranda aşağıda verdiğimiz resimdeki sayfa gelecektir. Bu sayfada yapmanız gereken kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirmektir.

ddg

  • Kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirdiğiniz durumda ise yine görseldeki sayfanın aynısı gelecektir. Burada da yapmanız gereken kırmızı ile ifade edilen kısımları girmektir. Yani T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmalısınız. Ardından sisteme giriş yaparak SSK prim sorgulama işlemini tamamlayınız.

dsada

  • E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile SGK gün sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Gün Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.