SSK HİZMET DÖKÜMÜ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK HİZMET DÖKÜMÜ

SSK HİZMET DÖKÜMÜ

SSK yeni adıyla 4A kurumu SGK çatısı altında toplandığı andan itibaren hizmet dökümü alma işlemlerini kişiler kolay ve basit bir şekilde internet üzerinden yapabilmektedir. SSK hizmet dökümü alma işlemleriniz ile ne zaman işe başladığınızı, ilk sigortalı iş tarihinizi, işe giriş bilgilerinizi, primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz.

SGK hizmet dökümü alma işlemi internet üzerinden tek bir şekilde yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK hizmet dökümü alma işleminizi yapabilirsiniz.

Daha önceden SSK Hizmet Dökümü sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok sorgulama işleminizi internet üzerinden iki resmi site üzerinden yapabilmeniz mümkündü. E-SGM üzerinden yapabildiğiniz şifresiz sorgulama işlemi ve E-Devlet sistemi üzerinde E-Devlet şifresi ile yapılan sorgulama işlemi. E-SGM resmi sitesi şuanda kapalı durumdadır. Bu nedenle işlemlerimizi artık yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapabiliyoruz. E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa bu portal üzerinden işlem yapmak için diğer giriş seçeneklerini kullanmalısınız.

Bir E-Devlet şifrem yok ne yapmalıyım derseniz PTT şubesine gitmelisiniz cevabını verebiliriz. Yani herhangi bir PTT bürosuna giderek başvuru isteğinde bulunmanız gerekiyor. Başvurunuz sonucunda 2 TL ödemeli ve şifrenizi almalısınız. Şifre aldıktan sonra sisteme giriş yaptığınız ilk anda sadece sizin bildiğiniz şifreyle eski şifreyi değiştirmeniz gerekiyor.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet sistemi üzerinden SSK hizmet dökümü alma işleminiz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifre ile E-Devlet sistemi üzerinden birçok devlet kamu işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  • E-Devlet portalından işlem yapabilmek adına direkt yönlendirileceğiniz web sekmesine tıklayınız. Tıkladığınız durumda aşağıdaki görselin aynısı olan sayfa karşınıza gelecektir. Bu resimde de belirtildiği gibi yapacağınız işlem kimlik doğrulama sekmesine tıklamaktır.

ddg

  • Kimliğinizi doğruladıktan sonra T.C. kimlik numaranızı ve PTT şubesinden size verilen ya da değiştirmiş olduğunuz şifrenizi girmelisiniz. Bu bilgileri girdiğinizden eminseniz sisteme giriş yap sekmesine tıklamalısınız. Ancak bu bilgilerin yanlış olduğunu farkettiyseniz iptal et sekmesine tıklayarak işleme yeniden başlayabilirsiniz.

dsada

  • E-Devlet şifresi ile SSK hizmet dökümü alma işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.