SSK İŞE GİRİŞ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK İŞE GİRİŞ

SSK İŞE GİRİŞ

Yeni kanun ile SSK işe giriş işleminin yapılabilmesi için öncelikle SGK işe giriş bildirgesinin doldurulması gerekmektedir. Bu belge doldurulmadan kişinin SSK’ya ait olan işe giriş işlemi yapılamaz. SGK işe giriş bildirgesi sigortalı olarak işe girmiş olduğunuz yerin işvereni tarafından doldurulur. İşveren de kişinin doldurmuş olduğu işe giriş bildirgesini online bir şekilde Sosyal Sigortalar Kurumu’na bildirmesi gerekmektedir.

SSK işe giriş işlemi yapıldıktan sonra ilk defa sigortalı olarak işe girdiğiniz için size SSK sicil numarası verilecektir. SSK sicil numarası sigortalı olarak farklı bir yerde işe girdiğiniz zaman değişmeyecektir. Sigortalı olarak çalışma süreçlerinizin hepsini kapsayacak olan bir numaradır. Bu numarayı unutmamaya özen göstermelisiniz.

SSK İşe Giriş Tarihi Nasıl Sorgulanır?

SSK işe giriş tarihi şifresiz ve E-Devlet şifresi ile olmak üzere iki farklı şekilde sorgulanıyordu. Şifresiz olarak SGK işe giriş tarihi sorgulama işleminiz için sadece kimlik bilgilerine ihtiyacınız oluyordu. Ancak kişisel bilgileriniz ve şifresiz olarak işlem yapabileceğiniz E-SGM sistemi süresiz olarak hizmete kapatılmıştır. Nedeni de güvenlik açısından basit olması ve hatalı bilgiler ile kişileri yanıltmasıdır. Bu yüzden kullanabileceğiniz tek sistem E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi üzerinden işlem gerçekleştirmeniz için giriş seçeneklerinden herhangi bir tanesine sahip olmalısınız. Biz size en basit yöntem olan E-Devlet şifresini almanızı ve E-Devlet şifresiyle işlem yapmanızı öneririz. E-Devlet şifresini edinebilmeniz için yapmanız gereken PTT şubesine gitmektir. Şubeye gittiğinizde yapmak istediğiniz işlemin E-Devlet şifresi almak olduğunu belirtiniz. E-Devlet şifresi için 2 TL olan işlem ücretini ödeyerek şifreye sahip olunuz.

E-Devlet Şifresi İle SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet şifresi ile işe giriş tarihi öğrenme işlemi yapmanız adına sizlerle bir bağlantı linki paylaştık.
  • Bağlantı linkine tıkladığınızda karşınıza gelecek olan sayfa görseldeki gibidir. Yine görseldeki gibi belirtilmiş olan kimlik doğrulama botununa basarak işleme devam edebilirsiniz.

ddg

  • Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Resimdeki gibi kimliğinizi doğrulamak için oklarla gösterilmiş olan yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırasıyla ilgili alanlara giriniz.
  • Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra yine aynı resimde bulunan ve daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

dsada

  • Bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirdiğinizde E-Devlet şifresi ile SSK işe giriş tarihi sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Şifresi İle SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.