SSK İSTİRAHAT PARASI SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK İSTİRAHAT PARASI SORGULAMA

SSK İSTİRAHAT PARASI SORGULAMA

Vatandaşlar TC kimlik numaraları ile SSK istirahat parası sorgulama yapabilirler. Bizlerde bu yazımızda sizlere bu istirahat parasını nasıl sorgulayacağınızı kolay ve anlaşılır bir şekilde anlattık. Öncelikle şunu söyleyelim SGK tarafından ne kadar rapor parası alacağınızı öğrenecekseniz eğer öncelikle ameliyat sonrasında iş göremez raporunuzun olması gereklidir. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK çalışmadığınız günlerin parasını rapor parası olarak maaşınız üzerinden ödemektedir. Ancak burada önemli olan ayrıntı SGK’ya bildirilen brüt maaş ve net maaş miktarınızdır. Yani işveren sigortanızı düşük olarak gösterip ona göre para yatırıyorsa alacağınız miktarda ona göre düşecektir. Bundan dolayı ise SSK istirahat parası sorgulama işleminizi yaparken kötü bir durumla karşılaşmamak için işvereninizin sizin sigorta paranızı tam yatırdığından emin olun ki sonradan bu gibi durumlarda zorluk çekmeyin.

SSK istirahat parası sorgulama işleminizi yalnızca E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce bu işlemi ve bunun gibi birçok işlemi iki resmi site üzerinden yapabilmek mümkündü. Ancak bunlardan şifresiz işlem gerçekleştirilebilinen E-SGM resmi internet adresinin kapatılması nedeni ile artık bu işlemleri yalnızca E-Devlet resmi internet sistemi üzerinden şifreli olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmekteyiz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK İstirahat Parası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SSK istirahat parası sorgulama için yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Resimde daire içerisine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

zz

“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfada bulunan ve oklarla gösterilmiş olan alanlara sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Daha sonra yine aynı resimde bulunan daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap seçeneğine tıklayınız.

dsada

“Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladıktan sonra işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK İstirahat Parası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.