SSK İŞYERİ BİLDİRGESİ | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK İŞYERİ BİLDİRGESİ

SSK İŞYERİ BİLDİRGESİ

SSK işyeri bildirgesi ile usulsüz açılan kaçak olarak çalıştırılan işyerlerinin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. SGK işyeri bildirgesi ile işyerlerinin vergi kaçakçılığı yapmasınında önüne geçilmek amaçlanmıştır. SSK işyeri bildirgesi bildirgesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu sigortasız işçi çalıştırılmasının da önüne geçmek istemiştir.

Avrupa iş şartlarına uyum sağlayabilmek için getirilen yenilikler ile işyerinde sadece bir kişi sigortalı olarak çalışsa bile iş güvenliği uzmanı çalıştırma şartı gelmiştir. Güvenlik şartları bu duruma gelmişken SGK işyeri bildirgesi de büyük önem kazanmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu SSK işyeri bildirgesi ile birlikte, sigortasız çalıştırılan kişilere, usulsüz olarak yapılan kaçak işyerlerine ve vergi kaçakçılarına ulaşabilmektedir.

SSK işyeri bildirgesinin işyeri açan ya da işçi çalıştıran işverenler tarafından teslim edilmesi gerekmektedir. SSK işyeri bildirgesinin SSK merkezlerine verilmesi gerekmektedir. Gereken işlemleri verilen süre zarfında yapmayan işyerlerine de ceza kesilmektedir.Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.