SSK MAAŞ SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK MAAŞ SORGULAMA

SSK MAAŞ SORGULAMA

SSK maaş sorgulama işlemi sayesinde emekli maaşınız hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Siz değerli okuyucularımızın bu konu hakkında bilgi edinmesini sağlayacağız. Siz saygı değer emekli vatandaşlarımızın ne kadar miktarda emekli maaşı alacağını çok kolay bir şekilde açıklayacağız. SSK maaş sorgulama sistemi sayesinde internet üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

SSK emekli maaşı sorgulamanızı yapabilmeniz ve sigorta bilgilerinizi alabilmeniz için yapmanız gereken E-SGM ya da E-Devlet portalını kullanmaktı. Fakat E-SGM sistemi uzun bir süre önce kullanıma kapatıldı. Kullanıma kapatılmasının sebebi de güvenlik sorunları ve yanlış bilgilendirme olarak verildi.

E-Devlet sistemi üzerinde SSK maaş sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlem yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresine sahip olmadan E-Devlet üzerinden işlem yapabilmeniz mümkün değildir. E-Devlet’ten işlem yapabilmek adına şifre alabilmeniz için yapacaklarınız sırasıyla şunlardır; öncelikle bir PTT şubesine gitmelisiniz. Nüfus cüzdanınızın yanınızda olduğundan emin olunuz aksi takdirde başvuru yapamayacaksınız. Başvuru yaptığınızda ödeyeceğiniz 2 TL işlemden sonra şifrenizi alabileceksiniz.

E-Devlet SSK Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifreniz ile SSK maaş sorgulamak istiyorsanız şimdi verdiğimiz talimatları dikkatlice okumanız gerekmektedir. Sizlere aşağıda bir bağlantı adresi vereceğiz ve o bağlantı adresine tıkladıktan sonra neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

  • İlk önce yazı bitiminde verilen web sayfası linkine tıklayınız. Karşınızda işleminizi gerçekleştirebileceğiniz sayfa açılıyor. Bu açılacak olan sayfa görselde verildiği gibidir. Ve bu açılan sayfada resimde de olduğu gibi daire içerisinde belirtilmiş olan kimlik doğrulama linkine tıklayınız.

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak olan yeni sayfa aşağıdaki gibidir. Bu sayfada da oklarla gösterilmiş olan alanlardan ilkine T.C. kimlik numaranızı eksiksiz ve dikkatli bir şekilde giriniz.
  • Almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi de aynı resimde olduğu gibi oklarla gözterilmiş olan diğer alana yazınız. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

dsada

  • Bu işlemleri sırası ile gerçekleştirdikten sonra E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK maaş sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifreniz İle SSK Maaş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.