SSK MÜSTEHAKLIK SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK MÜSTEHAKLIK SORGULAMA

SSK MÜSTEHAKLIK SORGULAMA

Bir kişinin eşini veya çocuklarını üzerine alma işlemlerine müstehaklık denir. SSK ise bizlere internet ortamıyla birçok kolaylık sunarken bunlardan bir tanesi ise SSK müstehaklık sorgulama işlemidir. Bu işlem çok pratik ve basit bir şekilde nasıl yapılabilir bunu yazımızda bulacaksınız. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bağlı olarak çalışan kişilerin işlemlerini online olarak yapması için online hizmet sistemi olan E-SGM sistemi ile verilmekteydi. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sistemi ile şifresiz olarak yapabileceğiniz işlemler süresiz olarak kaldırılmıştır. Sistemin bakıma ihtiyacı olduğu ve sonrasında bazı problemlerin çıkması ile işlemleri E-SGM sistemi ile değil E-Devlet sistemi ile işlemler gerçekleştirilebilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden bünyesinde bulunan sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SSK müstehaklık sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet SSK Müstehaklık Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız SSK müstehaklık sorgulama için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer ki E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL işlem ücreti karşılığında alabilirsiniz. Bu ücreti ödedikten sonra yazımızın sonundaki ilgili linke tıklayınız. Açılan sayfada E-Devlet sistemini ilk kez kullanıyorsanız kimliğinizi doğrulayınız.

spas

Daha sonra sizden istenen T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifresini giriniz. Sonrasında bilgilerinizi kontrol ederek sisteme giriş yapınız.

emeklilik prim sorgulama

Bu adımları doğru bir şekilde uygulayarak SSK müstehalık sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet SSK Müstehaklık Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.