SSK NO SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK NO SORGULAMA

SSK NO SORGULAMA

SGK‘ya bağlı olarak çalışan vatandaşların her birinin ayrı SSK numarası vardır. Bu numarayı kurum vatandaşlara vermektedir ve herkes için ayrı bir sigorta numarası bulunmaktadır. Kurumun vatandaşlara sağladığı kolaylıklardan yararlanabilmeleri için çalışanların bu numaraları bilmeleri gerekmektedir. SSK numarası sigortalı olarak işe başlanması durumunda verilen ve iş değiştirme gibi durumlarda değişmeyen bir numaradır. SSK numaranızı bilmiyorsanız yazımızın devamında vereceğimiz SSK no sorgulama işlemi başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz. SSK numara sorgulama işleminizi 2 farklı yol üzerinden yapabilmekteydiniz. Yani bir süre önceye kadar işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden sunulan online hizmetlerden biri olan E-SGM sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyorduk. E-SGM üzerinden şifresiz olarak sadece kimlik bilgilerinin detaylarını girilmesini istenerek işlemler tamamlanmaktaydı. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sistemi süresiz olarak kapatılmış olup artık işlemleriniz uzun bir süreden online hizmet vermeyi sürdüren pek çok kamu işleminin gerçekleştirildiği E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Fakat sistem üzerinden SSK no sorgulama gibi işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için E-Devlet şifrenizin muhakkak olması gerekmektedir. Yazımızın devamında şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işleminin yapılması ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SSK no sorgulama işleminizi yapabilmeniz için E-Devlet şifrenize sahip olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine nüfus cüzdanınızla giderek sadece size ait olan E-Devlet şifresini öğrenebilirsiniz. Bu işlem için başvurunuzun dikkate alınması sonucunda ödemeniz gereken tutar 2 TL’dir. Bu şekilde size özel bir zarf içerisinde şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra aşağıda yazacağımız adımları takip ederek SSK numara sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Yazının sonunda sizlerle paylaşacağınız bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti

  • Açılan yeni sayfada bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı ikincisine ise öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazmalısınız.
  • Bilgileri yazdıktan sonra ise “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak SSK no sorgulama işleminizi bitirebilirsiniz.

emeklilik prim sorgulama

E-Devlet Sistemi İle SSK No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.