SSK PRİM GÜN SAYISI | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK PRİM GÜN SAYISI

SSK PRİM GÜN SAYISI

Sayın okurlar her çalışanın merak ettiği SSK prim gün sayısı öğrenmek için gerekli olan tüm bilgileri sizlerle buluşturuyoruz. Çalışan her kişi prim sayısının ne kadar olduğu, ne zaman emekli olacağı, sigortasının kaç gün yattığı gibi soruları kendine sormakta ve merak etmektedir. İşte bizlerde her çalışanın merak ettiği bu tarz soruları cevaplandırmak için burada bulunuyoruz. Siz değerli vatandaşlarımızın SGK prim gün sayısının ne kadar olduğunu merak ettiğinizi biliyoruz. Bu yüzden sizler için bu konuyu araştırdık.

SSK prim gün sayısı öğrenmenizin tek bir yöntemi vardır. Bu yöntemi yapabilmeniz için PTT’den bir E-Devlet şifresi almış olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi girerek rahatlıkla sayfaya girip 4A prim gün sayısını öğrenebilirsiniz. Ancak eğer E-Devlet şifreniz yok ise işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bundan sonra yapmanız gereken ufak tefek işlemleri de biz zaten sizlere açıklayacağız.

Bu işlem daha önceleri E-SGM üzerinden kişisel bilgilerinizi girdiğiniz durumda gerçekleştirilebiliyordu. Ancak E-SGM sisteminin sunduğu bilgilerin yanlış olması ve insanları yanıltması, daha sonra güvenlik kısmında yaşanan aksaklıklar Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılan şikayetleri arttırdı. Bu şikayetlere kayıtsız kalamayan kurum da süresiz olarak bu sistemi kapattı. Artık tüm bu işlemler E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaya başlandı.

E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde giriş seçeneklerinden herhangi birine sahip olmalısınız. Bu giriş seçeneklerinden en pratik olanı E-Devlet şifresi almaktır. E-Devlet şifresi almak için yapmanız gereken ikamet ettiğiniz yerde bulunan PTT bürosuna gitmelisiniz. Gittiğinizde başvuru yaparak ve 2 TL ücret ödeyerek şifre alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Gün Sayısı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile SSK prim gün sayısı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için SSK prim gün sayısı sorgulama bağlantı adresine tıklayınız. Açılacak olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” adlı butona tıklayınız. Kimlik doğrulama işleminiz için  T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi açılacak olan sayfadaki ilgili bölümlere giriniz. Son olarak “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız ve SSK prim gün sayınızı sorgulama işleminizi gerçekleştiriniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Gün Sayısı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.