SSK PRİM ÖDEME | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK PRİM ÖDEME

SSK PRİM ÖDEME

Sevgili okurlar sizlerin aklını kurcalayan SSK prim ödeme konusu hakkında merak ettiğiniz ne var ise hepsinin cevabı burada. İşverenler, işçileri için ödemek zorunda oldukları SSK prim ödemelerini her ayın sonuna kadar ödemek zorundadırlar. Ancak 4A prim ödemesinin son günü resmi tatile denk gelirse bundan sonraki ilk iş gününde SSK prim ödemelerini gerçekleştirmek zorundadırlar.

Kamu idareleri ilk defa sigortalı olan kişilerin SSK prim ödemelerini kanunun yürürlüğe girmiş olduğu tarihten önce iştirakçi olan sigortalıların keseneklerini, %100 artış farklarını ve karşılıklarını farklı bir şekilde hesaplıyor. SSK prim ödemelerinizi , borçlarınızı ve buna benzer birçok şeyi sorgulayabilmeniz için SSK sorgulama gibi birçok site açılmıştır.

Maaşlarını ayın 1’i ile 30’u arasında alacak olup da ayın 1’ininde alan işçiler için o ayın 15. gününe kadar SGK prim ödemesi yapılmak zorundadır.

Maaşlarını ayın 15’i ile 14’ü arasında alacak olup da ayın 15’inde peşin alacak olan işçiler için ise o ayın 30. gününe kadar SSK prim ödemesi yapılmak zorundadır.

Maaşlarını aynı şekilde ayın 15’i ile 14’ü arasında alacak olup da 15’inde çalıştıktan sonra alan işçiler için ise yine aynı atın son gününe kadar SGK prim ödemesi yapılmak zorundadır.

Maaşlarını ayın 1’i ile 30’u arasında alacak olup da ayın 1’inden sonra alan işçiler için ise ayın 15’ine kadar SSK prim ödemesi yapılmak zorundadır.

SSK Prim Ödemesi Nasıl Yapılır?

Değerli okurlar SSK prim ödemesi işleminizi internet üzerinden de yapabilirsiniz. Şimdi sizlere 4A prim ödemesi nasıl yapılır bunu açıklayacağız. SSK prim ödemesi yapabilmeniz için aşağıda sizlere bir link verdik. Bu linke tıklayarak hızlı ve kolay bir şekilde SSK prim ödemesi nasıl yapılır göreceksiniz?

  • SSK prim ödemesini internet üzerinden yapabilmeniz için linke tıkladığınızda gerekli sayfa karşınıza gelecektir.
  • Sayfa açıldığında yapmanız gereken işlem ilk olarak sorgu türünü seçmeniz.
  • Sonraki işlem sorgu tipini seçmeniz.
  • Bunları seçtikten sonra aşağıya inip T.C. kimlik kartınızda bulunan sicil numaranızı girmelisiniz.
  • Sonra güvenlik amacı ile yapılmış olan güvenlik kodunu gerekli yere giriniz.
  • Son olarak ise borç sorgula butonuna tıklayınız.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra başarılı bir şekilde işleminizi tamamlamış olacaksınız.

SSK Prim Ödemesi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.