SSK PRİM SORGULAMA | Sigortam Yatıyor mu? | SGK Sigorta Sorgulama | SGK Hizmet Dökümü

SSK PRİM SORGULAMA

SSK PRİM SORGULAMA

SSK, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı bir kurumdur. SSK’dan emekli olabilmeniz için ise belirli zamanlarda belirli primler yatırmanız gerekmektedir. Bu işleme ise SSK prim sorgulama işlemi adı verilmiştir. Şimdi siz değerli okuyucularımıza SSK prim sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. SGK prim sorgulama işleminizi yalnızca E-Devlet üzerinde şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önceden SSK prim sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok önemli işlemi iki resmi site üzerinden gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak bunlardan şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık işlemlerimizi yalnızca şifreli olarak güvenli bir şekilde E-Devlet üzerinden yapabilmekteyiz.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şimdi ise E-Devlet şifreniz ile SSK prim sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı sizlerle paylaşıyoruz. Bunun için aşağıda sizlere bir link verdik ve sizler bu linki açtığınızda karşınıza çıkan sayfada neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağız. Ancak bunu yapmadan önce sizlere birkaç bilgi vermek istiyorum.

E-Devlet üzerinden SGK prim sorgulama işleminizi yapmak istiyor ancak E-Devlet şifreniz yok ise hiç üzülmeyin. Çünkü E-Devlet şifresi almanız çok kolay. E-Devlet şifrenizi almak için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte gidip 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim almanız mümkündür.

  • E-Devlet sitesine giriş yapmak için aşağıdaki resimde de olduğu gibi daire içine alınmış olan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna basınız.

Adsız

 

  • Daha sonra aşağıdaki resimde oklarla gösterilen yerlere sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve PTT’den almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz ve aynı sayfada daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra SGK prim sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.